Własny sklep online

Luźne rozmowy niekoniecznie o rowerach.
Awatar użytkownika
Lotmi
Maniak
Maniak
Posty: 84
Rejestracja: 21 maja 2021, 14:11

Własny sklep online

Post autor: Lotmi » 11 mar 2024, 06:52

Cześć!
W planach mam otworzenie sklepu internetowego i chciałbym podejść do tego w możliwie najbardziej sensowny sposób. Dlatego pomyślałem, że zanim jeszcze otworzę sam sklep, to najlepiej będzie stworzyć witrynę, na której będę publikował treści i budował ruch organiczny, a sklep dodam do niej w przyszłości, kiedy będę miał już jakiś sensowny ruch. Jako, że będzie to mój pierwszy tego typu projekt, nie mam pojęcia, czy zabieram się za to od dobrej strony i co powinienem robić oraz w jakiej kolejności. W związku z tym mam kilka pytań:
Czy takie rozwiązanie ma wg Was sens? Jeśli tak, to na jakim cmsie powinienem pracować? Chciałbym uniknąć zmieniania cmsa w momencie dodania sklepu, dlatego od początku chcę stosować właściwe rozwiązania.
Od czego zacząć, jakie cele sobie wyznaczyć i jak je realizować?
Czy działając w pojedynkę mam realne możliwości na zbudowanie zasięgu organicznego? (nie wiem zbyt wiele o SEO, działam na co dzień w SEM)
Na czym się skupić w procesie budowy i rozwoju strony? Czy powinna mieć jakieś konkretne podstrony oraz konkretną treść?
Jakich błędów unikać?

A może lepiej samodzielnie się w to nie bawić ale skorzystać z pomocy firmy, Czy macie w tym doświadczenia?

Awatar użytkownika
potowkaszosowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2024, 13:04
Imię: Potka

Re: Własny sklep online

Post autor: potowkaszosowa » 02 kwie 2024, 12:38

Najlepiej byłoby działać na kilku frontach jednocześnie, czyli zadbać zarówno o budowanie ruchu, jak i o tworzenie samego sklepu. Nie wspominając o aktywnym działaniu w social mediach... ;) Czy da się zrobić to samemu? Do pewnego momentu tak.

ODPOWIEDZ