Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Luźne rozmowy niekoniecznie o rowerach.
Awatar użytkownika
Rowerowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:12
Mieszkam w: Łódź

Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: Rowerowy » 05 paź 2016, 11:53

Krótkie pytanie jak Wy motywujecie się do jazdy rowerowej? lubicie jeździć z kimś czy sami? Powiem szczerze że ja muszę długo się nastawiać aby wybrać się na rower.

Awatar użytkownika
foka
Gaduła
Gaduła
Posty: 38
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:06

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: foka » 05 paź 2016, 12:05

Czesc,
Jezdze prawie codziennie rowerem, plus na weekendy gdzies dalej badz szybciej (szosa). Jest to juz dla mnie bardziej naturalne niz jazda MPK. Nie mam z tym problemu, bardziej mnie wkurza, ze musze isc do pracy w momencie jakkbym mogl gdzies pojechac. Jezdze sam bo nie musze pilnowac innych tempa. Nie zawsze lubie gnac czasem powoli z podziwianiem widokow, a czasem dzida, przed siebie.
Pozdrawiam,
--
Marcin Jankowski

Redzio

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: Redzio » 05 paź 2016, 12:11

Powiem szczerze że ja miałem ostatnio bardzo dużą przerwę w jeździe ale to nadrobię. Z kolei nie mam zbytnio z kim jeździć na co dzień a nawet w weekendy.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: pszemoo » 07 paź 2016, 17:29

Ja właściwie nie potrzebuję motywacji do tego żeby wsiąść na rower. Jazda sprawia mi ogromną frajdę i przejażdżce czuję się duuuuużo lepiej. Lubię też pogrzebać przy swoim sprzęcie.
Jedyny okres kiedy mam niechęć to zima i deszczowe dni. Nie znoszę marznąć i mokńąć ;)


Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: Majki » 20 paź 2016, 16:56

a to trzeba się do niej motywować?

Autem stoi się w korkach, trzeba je opłacać (przeglądy, ubezpieczenie, ew. wizyty u mechanika) i utrzymać (zalewać nie tylko bak, ale wszystkie płyny). Choć muszę przyznać, że czasami samochód naprawdę się przydaje. Tańsza alternatywa w postaci MPK jeździ niepunktualnie, niestety nie zawsze jest czysto wewnątrz (o letnich mało przyjemnych zapachach współpasażerów, którzy nie korzystają z wody i mydła czy bezdomnych to już osobny temat), często są przepełnione i jedzie się jak śledzie w puszce lub nie przyjeżdzają wcale i człowiek "kwitnie" czekając na kolejny. Pozostaje jeszcze ew. łódzka kolej, ale to rozwiązanie dla tych, co mieszkają blisko miejskich stacji - jeśli mówimy o poruszaniu się po mieście.

Za to rower to dla mnie coś naturalnego jak zakładanie butów przed wyjściem z domu czy czapki i szalika zimą.
Nic mnie na nim nie ogranicza i nie muszę np. wychodzić wcześniej z domu, by iść na przystanek, bo takie są godziny odjazdów autobusów czy tramwajów. Nie muszę słuchać głośnych rozmów telefonicznych o chorobach wenerycznych syna pasażerki, która ze szczegółami postanowiła to opowiedzieć pani Basi po drugiej stronie słuchawki. Poza tym czas przejazdu z punktu A do B (w mieście) jest bez wątpienia najszybszy rowerem - to takie miłe uczucie mijać stojące w korku pojazdy 8-)

O zdrowotnych zaletach roweru czy gotówce, którą mogę wydać na przyjemności zamiast paliwo czy bilety to już nie wspominam.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: pszemoo » 20 paź 2016, 17:29

Z większością argumenntów nie sposób się nie zgodzić, ale niestety nie zawsze i nie każdy może sobie pozwolić na dojazdy do pracy rowerem (np. konieczność pracy w garniturze czy bardzo duża odległość do pracy). Co do walorów zdrowotnych poruszania się rowerem w miejskich korkach to też mam sporo wątpliwości ;)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: Majki » 20 paź 2016, 18:57

jednemu znajomemu garnitur nie przeszkadza w jeździe do pracy rowerem, ale z odległością masz rację. Im dalej do pracy tym więcej osób rezygnuje z roweru :(

Awatar użytkownika
Bikeone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2019, 11:02
Imię: Karol
Kontakt:

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: Bikeone » 22 mar 2019, 13:28

Na plus niezależność, na minus sezonowość chociaż są i tacy którzy jeżdżą cały rok :) Znajomi przebierają się w garnitur po przyjeździe do pracy, wystarczy nieduży plecak i problem z głowy.

Awatar użytkownika
harvester
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:52
Imię: Marek

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: harvester » 20 kwie 2019, 20:01

Najlepsza motywacja powinno byc zrzucenie zbednych kilogramow.

Awatar użytkownika
Krasnalek89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2019, 09:02
Imię: Krasnalek89

Re: Jak zmotywować się do jazdy na rowerze?

Post autor: Krasnalek89 » 30 kwie 2019, 09:22

Jeżdżę, bo lubię :D i sam i z rodzinką. Chociaż teraz, to najczęściej z córką, nie ma szans na wyjazd samemu, młoda jest tak zakochana w rowerze, a od kiedy kupiliśmy wymarzony rower w decathlonie, to już w ogóle! Nie da się jechać bez niej :D

ODPOWIEDZ