Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Luźne rozmowy niekoniecznie o rowerach.
Awatar użytkownika
MaxPan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:21
Mieszkam w: Górna

Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: MaxPan » 08 maja 2017, 13:52

Chciałbym się was zapytać czy warto kupować rower z supermarketu? jeśli tak to na co zwrócić uwagę jeśli nie to dlaczego? wiem że w Go Sporcie oraz Inter sporcie są często fajne rowery za przystępną cenę.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Witboj » 08 maja 2017, 21:29

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze są różne hipermarkety. Np. Decathlon sprzedaje rowery B'twin które przeważnie są OK i za dobre pieniądze. Ale często sklepy nastawione są na zainteresowanie niską ceną a jakość ramy i komponentów... no cóż, jest tak samo niska jak i cena.

Dlatego wolałbym pytanie o konkretny rower w konkretnym sklepie i to jeszcze trzeba brać pod uwagę, że inne ceny są w sezonie a inne poza sezonem (czyli ten sam rower w tym samym markecie ma inne ceny w różnych porach roku).

Dużo też zależy od tego ile się rowerem jeździ i w jakich warunkach. Mój teść kupił sobie chińskie badziewie z marketu za grosze tak z 5 lat temu i do dzisiaj żadnej awarii. Tylko, że przejechał prze te 5 lat 200 km (a może mniej) i rower eksploatowany wyłącznie latem w słoneczną pogodę, cały czas garażowany.

Także jak chcesz konkretów to podaj model, market (link do promocji) i planowany sposób eksploatacji.

Awatar użytkownika
Mrówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2017, 01:01
Imię: Malwina

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Mrówka » 10 maja 2017, 01:13

Byłam przez kilka dobrych lat kierownikiem w Go Sporcie. Otóż większość rowerów jest katalogowa, marek wybranych na dany sezon (za moich czasów był to głównie Kross, Kellys i Merida. Jeśli chodzi o pozostałe, były robione również przez konkretną markę, ale sygnowane marka Go-Sport. Żadnych ściem nie było, można śmiało brać

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Witboj » 10 maja 2017, 07:51

Ale nie chodzi tylko o to, żeby kupić rower ale żeby za określoną kwotą otrzymać dobry produkt.

Weźmy np Go-sport:
http://www.go-sport.pl/rowery-gorskie/5546-affix.html

oraz Decathlon:
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rock ... 02232.html

Jak widać oba rowery mają tą samą cenę.

O rowerze z Decathlona dowiadujemy się dużo. Np. z jakiego konkretnie materiału wykonana jest rama, wiemy jaki jest łańcuch, jaka korba. Dlaczego Go-sport nie podaje tych danych? Podejrzenie jest natychmiastowe - bo to chiński chłam i nie ma się czym chwalić. Wystarczy porównać amortyzatory - GO-sport ZOOM (czyli dno i kupa mułu) a w Rockriderze mamy Suntoura, owszem taniego ale zawsze Suntoura - przynajmniej wiadomo, jaki ma skok.

Owszem ten z Go-sport jest w promocji obecnie (o tym też pisałem wcześniej, że warto na takie rzeczy zwracać uwagę)

http://www.go-sport.pl/rowery-gorskie/5 ... x-m-w.html


ale tylko za amortyzator warto dopłacić. Do tego mamy lepsze manetki, lepszą korbę (z tego, co po zdjęciach mogę stwierdzić).

A przecież GO-sport to wcale nie najgorszy market z rowerami. Tymczasem rowery sprzedają nawet w ... Biedronce.

Także będę się upierał, że stwierdzenia typu "kupuj w sklepie x" są bez sensu. Liczy się wyłącznie konkretna oferta na konkretny produkt - wtedy można zrobić porównanie (w zakresie cenowym) i doradzić, co kupić.

Awatar użytkownika
Mrówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2017, 01:01
Imię: Malwina

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Mrówka » 11 maja 2017, 22:55

Moja poprzednia wypowiedź była ogólna i chciałam nią tylko przekazać, że w Go-Sporcie nie było i myślę, że do tej pory nie ma chińczyków ;) Poza tym trzeba sobie najpierw powiedzieć gdzie będę głównie jeździł, jak często i za ile ;) a dalej się można zastanawiać i wybierać.

Awatar użytkownika
Daniel867
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2017, 16:54

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Daniel867 » 26 cze 2017, 10:04

A z Tesco? haha

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Witboj » 26 cze 2017, 16:31

Oj, zebyś się nie zdziwił rowerem z Tesco. Mają polskiej firmy Sprick (znaczy się składane w Polsce, w Świebodzinie) - Climber 29". Jak byłem to wołali za niego coś ok. 1300. Nie dość, że 29" to jeszcze przerzutki Shimano Acera / Tourney przód, opony Schwalbe i to nie najtańsze - Rapid Rob, klamkomanetki Shimano STEF 65, hamulce tarczowe Shimano mechaniczne, korba Shimano, amorek Suntour XCT, piasty Quando, na kasecie 8-rzędowej. Już w tej cenie trudno o coś lepszego a na wyprzedaży posezonowej kosztowały ... coś ok. 1000 zł. 

Poczytaj:
https://roweroweporady.pl/test-roweru-g ... 0-zlotych/

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Łukasz » 03 wrz 2017, 02:24

Ja kiedyś pamiętam dostałem rower górski właśnie z marketu rama nie pękła ale poszczególne części słabej jakości i się rozsypywały. Dlatego teraz wolę sam sobie części kompletować i składać.

Awatar użytkownika
Pandarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2017, 07:54
Mieszkam w: Łódź
Imię: Piotr

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Pandarek » 05 paź 2017, 08:32

Kiedyś kupiłem swojej pannie rower z supermarketu. Taki zwykły rekreacyjny. Niestety nie dość,ze długo nie wytrzymał to jeszcze ciągle mu spadał łańcuch. Finalnie skończył na śmietniku bo przy zjeździe z krawężnika pękła RAMA. Na szczęście nie urwała się i dziewczyna nie ucierpiała, w porę zauważyłem pęknięcie. Był na gwarancji chcieli mi wcisnąć nowy, ale skutecznie mnie to oduczyło i dostałem zwrot pieniążków. Ogólnie nie polecam takich nie wiadomo gdzie robionych nonamów. 

Awatar użytkownika
Lotmi
Maniak
Maniak
Posty: 77
Rejestracja: 21 maja 2021, 14:11

Re: Rower z supermarketu - kupować czy nie?

Post autor: Lotmi » 21 maja 2021, 14:12

Cześć. Jestem tu nowy i odrazu mam pytanie. Jaki rower MTB możecie mi polecić tak do 2800 zł i jakie przełożenie wybrać 3x9 czy 2x10. Rower ma mi służyć do jazdy głównie po lasach i wąwozach sporadycznie po ulicy.

Zastanawiam się nad zamówieniem przez internet:
https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/str ... sportowcow

Możę ktoś doradzi upolować jakiś dobry kod rabatowy?
Ostatnio zmieniony 17 paź 2023, 10:42 przez Lotmi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ