Romet Jolene 5.0 2014

Luźne rozmowy niekoniecznie o rowerach.
Awatar użytkownika
Dominika_K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:47
Imię: Dominika

Romet Jolene 5.0 2014

Post autor: Dominika_K » 19 maja 2017, 00:52

Witam. Jak myślicie? Za ile udałoby mi się sprzedać ten rower? Rower został kupiony w styczniu 2016 roku. Używany był w sezonie letnim tego samego roku oraz tegorocznych kilka przejażdżek. Niestety gdzieś mi przypadła książeczka od roweru wraz z paragonem. Rower posiada kilka drobnych rys i otarć, ale nie jest styrany. Jak wspomniałam nie był mocno używany. Ma stronie rometa cena katalogowa tego roweru to bodajże 1649 zł. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 00:52 przez Dominika_K, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Romet Jolene 5.0 2014

Post autor: Witboj » 19 maja 2017, 11:19

To są trudne pytania. Sprzęt jest wart tyle ile ktoś zapłaci... Ten rower nowy na wyprzedażach był po 1350 zł i NOWY (taniej też były ale do 1350 idzie ciągle dotrzeć w necie). Obecnie realna wartość to ok. 850 zł w mojej ocenie ale oczywiście trzeba obejrzeć konkretny egzemplarz dlatego piszę całkowicie orientacyjnie (i raczej w dół niż górę, np. trzeba sprawdzić łańcuch, pedały zaraz pewnie do wymiany bo łożyska na wierzchu - zgubiłaś kapsel, suport , klocki itd). Niestety w przypadku większości sprzętów dochodzi zużycie wynikające z upływu czasu i zmian w technice. V-brake i tarczówki mechaniczne odchodzą w zapomnienie i stosuje się je wyłącznie w rowerach budżetowych. Zresztą w ogóle marka Romet specjalizuje się w rowerach budżetowych i masowej sprzedaży. Osoby szukające roweru w tej cenie (ok. 1000 zł) to nie są znawcy tematu i nie dadzą za używkę więcej niż za nowy (bo nie rozróżniają kasety od wolnobiegu itd). Do tego masz do sprzedania rower typowo damski, a to towar mniej chodliwy a ponadto dla większości Pań rama bez rys i w ulubionym kolorze jest 10x bardziej ważna niż to czy przerzutka jest Alivio czy Tourney...

Widzę, że na Allegro już jest. No jak Ci się nie śpieszy to obniżaj cenę po woli i zobacz co z tego będzie. Czasami zdarzy się "nalapeniec". A jak się spieszy to daj aukcję z licytacją od ceny minimalnej 800 zł i wtedy jest nadzieja, że ktoś się zainteresuje.

Awatar użytkownika
Dominika_K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:47
Imię: Dominika

Re: Romet Jolene 5.0 2014

Post autor: Dominika_K » 19 maja 2017, 18:19

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście, nie spieszy mi się. Jak nie będzie nikogo chętnego za odpowiednią cenę (kilka razy pewnie jeszcze obniżę) to nic się nie stanie i będę jeździć. Nie chce na siłę sprzedawać, a jak by akurat coś się trafiło to fajnie :-) kupiłbym wtedy coś innego.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dominika_K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:47
Imię: Dominika

Re: Romet Jolene 5.0 2014

Post autor: Dominika_K » 26 maja 2017, 21:36

No i poszedl!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Romet Jolene 5.0 2014

Post autor: Witboj » 27 maja 2017, 21:21

No to teraz trzeba będzie coś znaleźć nowego...

ODPOWIEDZ