[OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Luźne rozmowy niekoniecznie o rowerach.
Redzio

[OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Redzio » 16 maja 2018, 06:40

Halko All. Ostrzegam wszystkich przed użytkownikiem Alicja z OLX. W niedzielę kupiłem od niej licznik rowerowy za 50 zł. Po powrocie do domu rozpakowałem (mogłem to zrobić przy niej) okazało się że licznik jest uszkodzony i oczywiście nie działa. Kontakt z tą Panią jest nie możliwy numer telefonu podany w profilu na OLX jest zmyślony. To link do profilu https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/38hCf/

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Łukasz » 17 maja 2018, 17:22

Jak umówiłeś się na odbiór skoro nie kontaktowałeś się z osobą przez telefon? Nie mówi, że komunikowałeś się przez wiadomości na olx, a jak by dana osoba nie przyszła to byś tam czekał. Po drugie jak można kupować coś w ciemno bez sprawdzenia. Moim zdaniem sam jesteś sobie winien.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: pszemoo » 19 maja 2018, 12:49

Redzio podziwiam, jak napisał przedmówca, przy odbiorze osobistym trzeba sprawdzić co kupujesz, nawet jeśli jest to nowy sprzęt. Oczywiście bie zmienia to faktu że na OLX mnóstwo oszustów i trzeba bardzo uważać, dla mnie zdecydowanie brakuje jakiegoś systemu komentarzy czy przydzielania punktów wiarygodności w tym portalu.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Diodek_pl » 20 maja 2018, 00:06

Gdyby tylko na OLX było tak źle...
Allegro ma system komentarzy i co z tego ? Nie jeden niewygodny negatyw zniknął. Po zamianach coraz gorzej tam jest moim zdaniem. Punkty wiarygodności ? Będą nabijane koleżeńsko. Portal nie będzie w stanie tego weryfikować jeżeli trzymać się jego pierwotnych założeń. Opinie w sieci też można kupić. Tak samo like na FB czy inne bzdury. Jedyna opcja, jak wspomina Przemek, to sprawdzać przy sprzedającym co się kupuje. Wiadomo że nie wszystko się wychwyci, ale będzie wiadomo czy działa produkt czy nie. Ogólnie to na ten przypadek można powołać się na rękojmię.
Z innej beczki, podziwiam kupującego. Dać 50 zł za licznik (Kellys KCC-13) od osoby prywatnej, bez paragonu itp. gdzie NOWY w sklepie kosztuje 43 zł...
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Redzio

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Redzio » 20 maja 2018, 18:49

Dać 50 zł za licznik (Kellys KCC-13) od osoby prywatnej, bez paragonu itp. gdzie NOWY w sklepie kosztuje 43 zł...
Zależało mi na czasie.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Diodek_pl » 20 maja 2018, 23:58

Jak widać, pośpiech jest złym doradcą. Trzeba było endomondo, czy coś podobnego, użyć jak potrzeba "na już". Teraz i tak po zawodach.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Redzio

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Redzio » 21 maja 2018, 05:59

Teraz to już mam ze sklepu który działa.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: pszemoo » 21 maja 2018, 18:50

Redzio ale ostatecznie udało Ci się namierzyć tego sprzedawcę i odzyskać kasę?

Redzio

Re: [OLX] Użytkownik Alicja ostrzegam

Post autor: Redzio » 22 maja 2018, 06:06

pszemoo pisze:Redzio ale ostatecznie udało Ci się namierzyć tego sprzedawcę i odzyskać kasę?
Niestety nie. Brak jakiegokolwiek kontaktu.

ODPOWIEDZ