"Życie" forum

Miejsce, do którego trafiają tematy wyrzucone z innych forów.
Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

"Życie" forum

Post autor: Maksiu » 10 sty 2017, 12:07

Witajcie.
Z aktualnego składu mało osób mnie pewnie zna, bo za mojej "kadencji" na forum buszował inny skład z którego jak widzę mało osób się udziela. Mój ostatni post (pomijając zmianę zdania o SPD) był pół roku temu i do dziś nikt nie przebił mojego licznika. O czym to świadczy ? O tym że forum jak było w stanie słabego rozwoju, tak dalej nic się nie zmienia. Jedna wielka wegetacja.
Ustawki jak były martwe tak dalej są, a zdziwienie kogoś wzięło w temacie bodaj RS-ów że grupa nie żyje na forum. A bo to tylko ona jedna ? Pełno ich. I nie ma co ich winić jak i tak nikt na ich spotkania z forum się nie zjawia. Można by długo wymieniać listę błędów do poprawy które, moim zdaniem, poprawiły by jakość forum ale wszyscy, a głównie "najwyżsi" mają to gdzieś.

Na koniec pytanie, może mnie ktoś oświecić czemu nikt tego nie chce rozbujać ? Bo samo to się nic nie dzieje.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: "Życie" forum

Post autor: Witboj » 10 sty 2017, 13:58

Maksiu pisze:Mój ostatni post (pomijając zmianę zdania o SPD) był pół roku temu(...).
No i masz odpowiedź ;-)
Zima przyszła (i to jaka), widocznie rowery pochowane po garażach i piwnicach. Dziwi mnie tylko, że w dziale warsztat taka cisza - wydawałoby się, że dobry moment na serwis w związku z przerwą eksploatacyjną.
Niestety w Łodzi generalnie obserwuję zastój w praktycznie każdej dziedzinie. Moje podstawowe hobby to strzelectwo pneumatyczne, a łódzka grupa zmalała z ponad 30-stu do 9 osób przez dwa lata.
W sumie duże miasto ale widocznie biedne albo leniwe :-)
Ja się przejechałem na "ustawkę" do Pabianic, był super ale jednak kawałek drogi i w niedzielę o 7 muszę wstać, żeby dojechać, a niedziela nie jest od wstawania o 7 rano ;-). W sumie mamy od wschodu Łodzi las wiączyński, las gałkowski - pytałem nieśmiało, czy są jacyś amatorzy do wspólnego "pośmigania" amatorskiego to cisza. No nic - dobrze, że chociaż w Pabianicach śmigają po lesie, do Łagiewnickiego to niewiele bliżej niż do Pabianic, a na pewno dojazd gorszy :-(

"Góry" to bym się nie czepiał. W tego typu społecznych formacjach to inicjatywa musi wychodzić od dołu - nikogo do niczego nie zmusisz, pensji też nikt nie bierze, a pretensje bardziej zniechęcają niż motywują. 

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: "Życie" forum

Post autor: Maksiu » 10 sty 2017, 15:28

Czyli co, jak Maksiu nie pisze to nikt nie pisze ? A jak bym poszedł i nie wrócił to co ? Dalej nędza by była ? :) Ja nie mam tutaj roli rozkręcania tego. Jak ktoś chętny może poszukać jak chciałem to ruszyć ale z racji rozbieżności zdań z niektórymi odpuściłem i jak widać nikt po mnie nie podejmuje się zadania aby to wszystko ruszyć. Czekanie chyba na cud który nigdy nie nastąpi.
[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]"Góry" to bym się nie czepiał. W tego typu społecznych formacjach to inicjatywa musi wychodzić od dołu - nikogo do niczego nie zmusisz, pensji też nikt nie bierze, a pretensje bardziej zniechęcają niż motywują. [/font]
Idąc tym tokiem myślenia walne jakiś skrypt forum o tematyce x i będę czekał aż userzy to rozkręcą. Myślisz że to coś da ? Bo ja wątpię. To nie zda egzaminu w tym wypadku. Jeśli nikt z "głowy" nie wykazuje chęci to czemu ktoś ma chcieć ? 
Ale skoro już przyjmiemy Twoją rację to proszę wytłumacz mi czemu tutaj się nic nie dzieje od tak dawna mimo dość licznej ilości użytkowników w stosunku do tego co było ?

Serwis rowerowy to będzie oblegany pewnie od marca bo obudzą się ludzie ze snu zimowego.
Gdzie jest Twój temat o owym pośmiganiu w terenie, bo ja go nie widziałem w dziale (swoją drogą on też umarł).

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: "Życie" forum

Post autor: Witboj » 10 sty 2017, 15:47

No cóż, uderzyłeś w stół teraz poczekamy na nożyce ;-)

Moim zdaniem w Łodzi się nic nie dzieje, a nie tylko na tym forum. Jak na łódzkim podforum ogólnokrajowego forumrowerowe.org jakieś pytanie pada to jak już ktoś odpowie to przeważnie nie z Łodzi, zobacz ostatnie posty.

Ja naprawdę przerabiałem temat "reklamy" NGO i w Łodzi po prostu jest kicha. Np. drukowaliśmy ulotki ze składkowych i zostawialiśmy w sklepach, żeby dawali klientom wraz z zakupami, nawiązałem kontakt z dziennikarzami Dziennika Łódzkiego i Expressu, były wzmianki w gazetach (tak z 5-6 a nie, że jedna), był program w TV Toya (piszę o strzelectwie oczywiście), były w Łodzi na Brusie Mistrzostwa Europy w tym roku.I co? I z 30 jest 9 osób w łódzkiej grupie.

Dla mnie to miasto wymiera jak Detroit :-(



P.S. Temat tutaj:

http://bikelodz.pl/viewtopic.php?f=55&t=381

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: "Życie" forum

Post autor: Maksiu » 10 sty 2017, 16:34

Spoko, ale temat w złym dziale jeśli chodzi o zamiary umówienia się na ustawkę :P

[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Forumrowerowe.org znam doskonale, od lat tam siedzę, i przynajmniej tam się coś dzieje. Że Łódź tam się nie udziela wiem doskonale, wątek bardzo rzadko odwiedzany, a jeszcze rzadziej "aktywny".[/font]

[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Ogółem to kit z tym co się dzieje w Łodzi bo mówimy teraz konkretnie o jednym forum. Na miasto przyjdzie kiedyś inna pora ;)[/font]

Redzio

Re: "Życie" forum

Post autor: Redzio » 13 sty 2017, 09:02

ale wszyscy, a głównie "najwyżsi" mają to gdzieś.
Maksiu co masz na myśli? 

[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Weź mnie nie załamuj Maksiu co Ty porównujesz forumrowerowe.org od naszego? tamto forum było jako pierwsze w Polsce i jest bodajże od 5/6 lat więc co ma piernik do wiatraka?[/font]

Awatar użytkownika
Pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2016, 07:32
Mieszkam w: Łódź

Re: "Życie" forum

Post autor: Pablo » 13 sty 2017, 10:03

Nie rozumiem sensu założenia tego tematu @Maksiu jak widać po aurze za oknem zima jest dosyć sroga więc ludzie nie jeżdżą na rowerach. Jeżdżą Ci co są tzw. maniakami rowerowymi i którzy potrafią jeździć na rowerze w zimę i po śniegu. Uważam że forum znów ożyje gdzieś w połowie marca i będzie tętnić życiem gdy zaczną się wycieczki etc. 

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: "Życie" forum

Post autor: Maksiu » 13 sty 2017, 12:11

Redzio pisze:
ale wszyscy, a głównie "najwyżsi" mają to gdzieś.
Maksiu co masz na myśli? 

[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Weź mnie nie załamuj Maksiu co Ty porównujesz forumrowerowe.org od naszego? tamto forum było jako pierwsze w Polsce i jest bodajże od 5/6 lat więc co ma piernik do wiatraka?[/font]
FR.org było tylko wspomniane w odpowiedzi na poprzedni post. Nie porównuję bo nie ma co, nie ta liga.
Co mam na myśli ? Ile zrobiłeś aby rozkręcić forum przez ostatnie pół roku ? Bo wg. tego co widzę z perspektywy SEO to główne backlinki do strony to tylko Twoje problemy z kodem forum na czele, trochę mniej social media.

PS. Na TT przy cytacie widać kod czcionki
 Obrazek

Błąd tylko na forum bikelodz, na kilku inny tego nie widziałem.
Pablo pisze:Nie rozumiem sensu założenia tego tematu @Maksiu jak widać po aurze za oknem zima jest dosyć sroga więc ludzie nie jeżdżą na rowerach. Jeżdżą Ci co są tzw. maniakami rowerowymi i którzy potrafią jeździć na rowerze w zimę i po śniegu. Uważam że forum znów ożyje gdzieś w połowie marca i będzie tętnić życiem gdy zaczną się wycieczki etc. 
Nie widzisz ich, a nie nie jeżdżą. Dzięki za komplement ("Ci co są tzw. maniakami rowerowymi i którzy potrafią jeździć na rowerze w zimę i po śniegu") :)
Zobacz sobie jak wychodziły wycieczki na forum. Na gadaniu się kończyło. Dzięki Bogu na gadaniu na forum, bo prywatnie to inna bajka o czym może potwierdzić nieaktywna, niestety, stara ekipa z okresu wakacji 2016.

Redzio

Re: "Życie" forum

Post autor: Redzio » 13 sty 2017, 12:18

 Ile zrobiłeś aby rozkręcić forum przez ostatnie pół roku ?
Człowieku według Ciebie moje główne zajęcie na co dzień to opieka nad forum? jeśli tak to się mylisz. Ja też mam swoją pracę którą muszę wykonywać. Ty będąc w ekipie forum również mało co robiłeś i w ostateczności zrezygnowałeś, więc o czym tutaj mowa. Dobrze jest gadać a gorzej wykonać. Więc pomyśl najpierw co piszesz. Wiem doskonale że forum ja założyłem i to jest mój obowiązek abym się nim zajmował nie raz mam więcej wolnego czasu nie raz mniej i tak to wygląda. Jeżeli jesteś specem od pozycjonowania (SEO) itd. to ok zapłacę Ci żebyś je wypozycjonował i poprawił błędy w kodzie co Ty na to? Hmmm tylko coś mi się wydaje że wiesz tyle o pozycjonowaniu stron i kodzie... czyli nie wiele. 

Awatar użytkownika
Żuberek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 02 paź 2016, 12:04
Mieszkam w: Łódź/Pabianice

Re: "Życie" forum

Post autor: Żuberek » 13 sty 2017, 12:26

Proponuję zamknąć temat, on nic nie wnosi w życie forum tylko rodzi niepotrzebne kłótnie i spory. Takie jest moje zdanie.

Zablokowany