Sezon się zbliża wielkimi krokami

Dyskusje o stylach jazdy i odżywianiu.
Awatar użytkownika
Cykloholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 12:57
Mieszkam w: Pabianice

Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Cykloholik » 30 sty 2017, 13:20

Panie i Panowie zbliża się sezon rowerowy wielkimi krokami - pogoda co raz piękniejsza więc zadaję pytanie jak przygotowujecie się do nadchodzącego sezonu. Wiadomo dla wielu z was sezon trwa cały rok lecz są tacy i takie którzy jeżdżą tylko od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jak się przygotowujecie do jazdy jednośladem fizycznie. Oraz przeglądy rowerów również są bardzo ważne.
Tylko Rower Panie :)

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Witboj » 31 sty 2017, 08:03

Przygotowania realizuję na stoku narciarskim :-) Co prawda wróciłem już z gór ale kombinuje nad wyjazdem do Bełchatowa.

Przegląd roweru to zależy od stanu w jakim go zostawiono na jesień. Generalnie to zdecydowanie lepiej byłoby zrobić przegląd zaraz po sezonie, umyć i zakonserwować przed "snem zimowym". Wtedy w ramach przeglądu wiosennego zdejmujesz np. płachtę na kurz :-)

Moim zdaniem minimum minimorum w ramach przeglądu jesienno-wiosennego to:

1) umycie roweru i całego napędu,
2) nasmarowanie łańcucha,
3) sprawdzenie i wyregulowanie hamulców i przerzutek, przesmarowanie linek
4) odkręcenie pedałów, nasmarowanie gwintów i ponowne przykręcenie,
5) sprawdzenie i wyeliminowanie ewentualnych luzów w piastach, suporcie, sterach i najważniejszych śrubunkach (koła, mostek, siodełko, zaciski, korby),
6) sprawdzenie stanu opon oraz dopompowanie ciśnienia w oponach,
7) przeczyszczenie górnych lag amortyzatora (jak jest).

a tak raz na 3 lata co najmniej (o ile wcześniej nie wystąpią problemy) to pełna rozbiórka wszystkich mechanizmów łożyskowanych i amortyzatora, wymiana linek, centrowanie kół - samemu lub w serwisie

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Nowka » 23 kwie 2018, 18:38

Ja przez zimę pilnowałem formy na nartach biegowych, a jak się zrobiła trochę cieplej to rowerek stacjonarny. Wiadomo, że to nie to samo co normalny ale zawsze jakiś ruch. Teraz już wsiadam na swojego starego mtbka i walczę z trasami. A przygotowanie techniczne skromnie, ze względu na to, że szykuje się do zmiany moich dwóch kółek w najbliższym czasie i nie chciałem wydawać extra na serwisy :)

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: madziix » 27 kwie 2018, 18:06

Nowka pisze:Ja przez zimę pilnowałem formy na nartach biegowych, a jak się zrobiła trochę cieplej to rowerek stacjonarny. Wiadomo, że to nie to samo co normalny ale zawsze jakiś ruch. Teraz już wsiadam na swojego starego mtbka i walczę z trasami. A przygotowanie techniczne skromnie, ze względu na to, że szykuje się do zmiany moich dwóch kółek w najbliższym czasie i nie chciałem wydawać extra na serwisy :)
a na co chcesz zmienić swojego mtbka ? na coś bardziej cross czy trekking ?

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Nowka » 27 kwie 2018, 19:00

Chciałbym chyba jakiegoś trekkinga, ale nie wiem czy on będzie pasował do tras jakie robię.

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: madziix » 27 kwie 2018, 21:38

Nowka pisze:Chciałbym chyba jakiegoś trekkinga, ale nie wiem czy on będzie pasował do tras jakie robię.
a na jakich trasach się poruszasz ? myślę że trekkingowe to bardziej do asfaltu lub dróg szutrowych

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Diodek_pl » 28 kwie 2018, 00:39

Dokładnie, podaj jakie trasy uczęszczasz.
Na ślepo to jakiś cross ? Przesiadka nie będzie "szokiem", a i jest to względnie uniwersalny sprzęt. Tańsze modele nie są skomplikowane, to i serwis nie będzie jakiś mega kosztowny. Dużo oczywiście zależy od tego jak się jeździ i dba o sprzęt.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Nowka » 30 kwie 2018, 18:56

Bardziej asfalcik i jakieś boczne drogi od czasu do czasu. Wiadomo, że o sprzęt dbać trzeba bo inaczej nic z tego nie będzie :)

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Diodek_pl » 02 maja 2018, 16:51

Ja bym był za crossem.
Nie wiem skąd jesteś, ale najlepiej było by Ci podjechać do jakiegoś sklepu rowerowego i przejechać się na jednym i drugim. Wtedy masz orientacyjne pojęcie w który typ roweru się kierować.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: madziix » 06 maja 2018, 14:11

Nowka pisze:Bardziej asfalcik i jakieś boczne drogi od czasu do czasu. Wiadomo, że o sprzęt dbać trzeba bo inaczej nic z tego nie będzie :)
wydaje mi się że sprawdzi się tutaj rower trekkingowy :) patrzyłeś może na jakieś ?

ODPOWIEDZ