Firma Sram czy Shimano?

Awatar użytkownika
Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:16
Mieszkam w: Łódź / Śródmieście
Imię: Wojtek

Firma Sram czy Shimano?

Post autor: Wilku » 09 maja 2017, 11:17

Która firma według was jest lepsza? w którą wybralibyście w ciemno?

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Firma Sram czy Shimano?

Post autor: Witboj » 09 maja 2017, 11:43

Obawiam się, że nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Z pytań serii Toyota czy Volkswagen? HTC czy Samsung itd...

Ja osobiście Shimano. Bo po prostu wiem gdzie szukać danych dotyczących kompatybilności, jak regulować, znam nazwy systemów itd. Ale nie twierdzę, że Shimano jest lepsze tylko że MI lepiej pasuje.

Awatar użytkownika
Artur9720
Maniak
Maniak
Posty: 195
Rejestracja: 23 kwie 2016, 17:47
Mieszkam w: Łódź

Re: Firma Sram czy Shimano?

Post autor: Artur9720 » 09 maja 2017, 23:05

Dokładnie tak jak pisał kolega wyżej. Dodam tylko do tego że tak naprawdę każdej firmy osprzęt ma dobre i gorsze modele. Moim zdaniem lepiej kupić coś lepszego jednej z firm ale za rozsądną cenę. Czyli jeżeli jakość będzie porównywalna to wiadomo wybierasz te tańsze części ale nie z dolnej półki ( firma nie ma tu takiego znaczenia żeby między nimi wybierać )
"cudowne dziecko dwóch pedałów" :)

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: Firma Sram czy Shimano?

Post autor: Lutoslaw » 14 maja 2017, 22:47

Wywaliłem ostatnio łańcuch firmy Shimano (rower z listopada 2016) straszna lipa dbałem o niego a i tak pokrył się nalotem i wyciągnął. Kupiłem podstawowy model SRAM i jestem mega zadowolony cicha praca i przetyrałem go na dwóch maratonach (oba mokre z czego jeden mega błotnisty: https://www.facebook.com/mazoviamtb/vid ... 380157008/) i nic umyłem posmarowałem i dalej jak nówka (0% wyciągnięcia).
Moim zdaniem firma Shimano trochę za bardzo "kozaczy" i cena do jakości już nie jest taka jak kilka lat temu. Zauważcie że u producentów rowerów coraz więcej modeli z osprzętem SRAM (że nie wspomnę o maszynce Maji Włoszczowskiej).
Mam jeszcze buty od Shimano i są super ale z typowym osprzętem tobym się zastanowił.

Awatar użytkownika
Gryzak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 09 lip 2016, 09:46

Re: Firma Sram czy Shimano?

Post autor: Gryzak » 13 sie 2017, 09:51

Dla mnie  wyznacznikiem jest też cena, Shimano ma więcej grup cenowych dla danej części. Za zębatkę Sram 38 2x10 cena 250zł, za to Shimano SLX 100zł, XT 175zł. Na pewno można się spierać o jakość i wytrzymałość. Kolejnym argumentem za Shimano jest dostępność części. Przy nagłych awariach praktycznie w każdym sklepie można kupić części, ze Sram już tak dobrze nie jest, musi być większy sklep więc zostaje internet.  

Awatar użytkownika
kuba049
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 lip 2016, 16:25

Re: Firma Sram czy Shimano?

Post autor: kuba049 » 14 sie 2017, 19:57

Wybór może być też podyktowany patentami różnych firm. Zwłaszcza jeśli chodzi o manetki. Na przykład mój ojciec chciał mieć w rowerze gripshifty, jeśli chcemy mieć coś dobrej jakości to zostaje tylko SRAM. Moim zdaniem lepsze są triggery i tu nie mam odniesienia co jest lepsze. Tak samo w rowerach szosowych, Campagnolo, Shimano i SRAM mają zupełnie róźne systemy zmiany biegów i bardziej pod tym kątem bym wybierał osprzęt.
A jeśli chodzi o łańcuchy to SRAM jest zdecydowanie lepszy od Shimano,  a za to hamulce SRAM Guide są znacznie gorsze jakościowo od Shimano Zee czy SLX

Zablokowany