Czyszczenie łańcucha

Manetki, kasety, łańcuchy, korby i przerzutki rowerowe.
Awatar użytkownika
Góral
Gaduła
Gaduła
Posty: 35
Rejestracja: 08 kwie 2016, 16:00
Mieszkam w: Łódź

Czyszczenie łańcucha

Post autor: Góral » 22 cze 2016, 09:52

Piszcie jakich sposobów używacie do czyszczenia łańcucha w rowerze. Bo wiadomo nie samą szmatką więc jakie preparaty idą w ruch?

Redzio

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: Redzio » 22 cze 2016, 09:59

Ja łańcuch czyszczę szmatką z benzyną a jeżeli chodzi o kasetę to nakładam nie wielką ilość płynu do mycia naczyń na szczoteczkę do zębów i heja jedziemy z tematem. Na koniec spłukuję i już.

Awatar użytkownika
Artur9720
Maniak
Maniak
Posty: 195
Rejestracja: 23 kwie 2016, 17:47
Mieszkam w: Łódź

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: Artur9720 » 22 cze 2016, 13:06

Ja kupiłem przyrząd do czyszczenia łańcucha i płyn na allegro. Do czyszczenia kasety też kupiłem jakieś szczotki. :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"cudowne dziecko dwóch pedałów" :)

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: Maksiu » 22 cze 2016, 13:32

Szczotka do butelek plus płyn do naczyń do korby. W cięższych przypadkach odtłuszczacz. Dedykowane naczynie do łańcucha to lipa dla mnie. Szejkowanie w benzynie też jest popularne ale ja odpuściłem temat finalnie.

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: babawkasku » 22 cze 2016, 16:25

Redzio pisze:Ja łańcuch czyszczę szmatką z benzyną a jeżeli chodzi o kasetę to nakładam nie wielką ilość płynu do mycia naczyń na szczoteczkę do zębów i heja jedziemy z tematem. Na koniec spłukuję i już.
Fajny pomysł, przetestuję.

Jak do tej pory- rozpuszczalnik akrylowy i kompresor sprawdza się bardzo dobrze :D

Awatar użytkownika
filipaldi
Maniak
Maniak
Posty: 76
Rejestracja: 05 cze 2016, 19:42

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: filipaldi » 22 cze 2016, 16:33

Mając drogi łancuch powyżej 100-200 zł , można sie bawić w czyszczenie ,najlepsza benzyna ekstrakcyjna i butelka.
A używając łańcucha za 60 zł , podjeżdzam na myjkę karcher i gotowe , po wyschnięciu olej do łancucha i na 5000-6000 km mi starczy napęd

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: Witboj » 05 gru 2016, 23:39

A ja połączyłem dwie informacje z youtube w jedną:

1) Jeżeli chodzi o środek do mycia to polecam polskie K2, jak na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=YlV68-oyn1E

2) Jeżeli chodzi o technikę to najbardziej mi się spodobało:

https://www.youtube.com/watch?v=G84swd2aZmw&t=706s

Dlaczego pianka? No bo jest wydajniejsza i jest o wiele mniejsza szansa, że dostanie się do piasty. A jak pięknie sama rozprowadza się po łańcuchu podczas kręcenia. Oczywiście - na koniec trzeba trochę szczotką do kaset popracować. Co do łańcucha - pianka + gąbka tapicerska - jeden i ten sam kawałek używam od miesiąca.

No tak tylko jak z płynu K2 otrzymać piankę. Trzeba kupić pianownicę oczywiście.
Pianę otrzymujemy nawet lepszą jak ze sprayu a cena prepartu K2 dokładnie ... 25 razy taniej niż Fenwicks bo za tą samą cenę mamy 5l a nie 200 ml...

Awatar użytkownika
colek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2016, 11:52
Mieszkam w: Łódź - Bałuty
Kontakt:

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: colek » 03 paź 2017, 20:38

Ja ściągam łańcuch i wrzucam do jakiegoś szczelnego naczynia (może być butelka) i zalewam benzyną ekstrakcyjną i potrząsam naczyniem, a jeśli mam czas to leży nawet kilka dni i się moczy. Później go wyciągam i czyszczę jeszcze szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjna. Zakładam i smaruję, JAZDA

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: Witboj » 03 paź 2017, 23:24

Tak, to bardzo dobry sposób, też tak robię od czasu do czasu. Tylko co z resztą napędu?

Awatar użytkownika
colek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2016, 11:52
Mieszkam w: Łódź - Bałuty
Kontakt:

Re: Czyszczenie łańcucha

Post autor: colek » 18 paź 2017, 20:06

Jak jest więcej czasu to sciągam kasete i jakaś szczoteczka, np. do zębów czy inna. Albo po prostu szmatka benzyna ekstrakcyjna i żmudna robota. Najgorsze są kółka przerzutki i tu wchodzi w grę płaski śrubokręt a na niego szmatka. Można też paznokciami wtedy brudy schodzą najlepiej, ale tej metody nie polecam . Z korbą to samo...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Zablokowany