Narzędzia rowerowe

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: pszemoo » 11 sty 2017, 21:04

Luuuubię to :) Też chciałbym mieć miejsce na takie "wieszadło" ;)

A co mi tam, też pokażę ;)

To mój przenośny "mini warsztat" z narzędziami :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Azazel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 17:09

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Azazel » 23 sty 2017, 13:31

Szukam klucz do szosy. Czy macie jakieś doświadczenia z tym kluczem https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzi ... ,1398.html

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: pszemoo » 23 sty 2017, 15:55

Za połowę tej ceny kupiłem klucz dynamometryczny "niemarkowy" o takim samym zakresie, bez dodatkowych końcówek. Zastanawiam się czy warto dopłacać do tego, w związku z tym, że jest "rowerowy".

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 24 sty 2017, 08:06

Moje zdanie jest takie klucz powinien być dobrany do czynności, które zamierzasz nim wykonywać. Ten który zaprezentowałeś nadaje się do przykręcania siodełek, sztyc, mostka, manetek, zacisków hamulcowych. Natomiast ma zdecydowanie za mały zakres np. dla bębenka piasty, kasety czy suportu. Raczej trudno będzie znaleźć klucz "do wszystkiego" - trzeba co najmniej dwa klucze kupić.

Zgadzam się z przemoo, że dopłacać za "rowerowy" klucz dynamometryczny nie ma sensu ale absolutnie nie zgadzam się, że nie warto dopłacić za klucz firmowy. Ten który ma przemoo (i nie ważne, że nie wiem jaki ma - wystarczy, że znam cenę) - pokazuje dobrze może przez 5 pierwszych razy, a najprawdopodobniej i to nie. Jeżeli masz kupić zabawkę, która klika całkowicie losowo to po co taki klucz dynamometryczny?

Przynajmniej średnia półka - nie musi być zaraz Geodore ale np. Jonnesway, Teng Tools, Proxxon itp.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 21:23 przez Witboj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 24 sty 2017, 14:43

Zadałem sobie trochę trudu i poszukałem tego Mighty - chińszczyzna sprzedawana pod różnymi nazwami, jak to z chińskim badziewiem bywa,

Tu masz test:
http://www.bikeradar.com/road/gear/arti ... est-46517/

LifeLine Essential Torque Wrench MK2

ODRADZAM

Oczywiście masz tam też zwycięzcę testu.

O co chodzi z kluczami dynamometrycznymi ROWEROWYMI. Przy tradycyjnych kluczach jest takie podejście - 1-5 N m to są ŚRUBOKRĘTY dynamometryczne, 5-25 to są klucze 1/4, 20-100 klucze 3/8 i 40-200 Nm 1/2. Co w praktyce oznacza, że żeby obstawić cały zakres rowerowy potrzebujesz 3 klucze. 

Więc ktoś wpadł na pomysł, żeby rozszerzyć zakres tylko tyle, że raczej nie da się ustawić klucza o tradycyjnej budowie poprawnie na 2 do 24 Nm (za wyjątkiem elektronika).

Dla mnie - wciskanie kitu.

Oczywiście rodzi się pytanie, czy przy rowerze potrzebujemy rzeczywiście dokładności rzędu 3-4%? Z drugiej strony, jak ma być mniej - więcej to po co w ogóle kupować?

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 24 sty 2017, 21:22

Taki zestaw. Typ klucza podstawowy za to firma całkiem renomowana. Super cena. Zwróć uwagę, że pracują w obie strony, co jest ważne przy tym 3/8 (suport, pedały na imbusa)

http://dynamometryczne.pl/klucz-dynamom ... y-p47.html
http://dynamometryczne.pl/klucz-dynamom ... -p149.html

Niestety dynamometry objęte tradycyjną gwarancją (na narzędzia ręczne dają dożywotnią).

Awatar użytkownika
Azazel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 17:09

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Azazel » 25 sty 2017, 11:01

http://dynamometryczne.pl/klucz-dynamom ... y-p47.html ten wygląda całkiem nieźle, potrzebuję tylko taki właśnie z małym zakresem bo większy klucz mam a klucz potrzebny mi właśnie tylko do sztycy mostka i siodełka. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: pszemoo » 25 sty 2017, 12:55

Hehe... rower Pelikan, zupełnie nie rozumiem o co chodzi, przeciez ma całkiem fajne koła ;)

Witboj klucz kupowałem za niewiele mniej niż ten który poleciłeś, ale muszę sprawdzić w necie opinie o tej firmie. Też uważam, że na narzędziach nie ma co przesadnie oszczędzać, ale przepłacanie za "logo" czy zapewnienie, że jest rowerowe jest nieuzasadnione.

Przy rowerze potrzebny nam jest głównie klucz w dolnym zakresie, zwłaszcza jeżeli ktoś ma karbonowy asortyment i tutaj faktycznie potrzebna jest duża precyzja i warto dopłacić do klucza "z gornej połki".

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 25 sty 2017, 13:38

Tylko, że cena to nie wszystko. Połączyłem informacje cena i "no name". Zobacz tego Mighty - nie ma takiej firmy (z tym logo) a firma o tej nazwie (ale z innym logo) jest w Chinach. Tymczasem King Tony:

http://www.kingtony.com.pl/

Możesz kupić części zamienne (np. sprężyny) i bez problemu Ci naprawią nawet po latach. Zobacz opinie w necie o tej marce - chwalą ją również na forumrowerowe.org

Osobiście tez mam jeden z dynamometrów tej firmy od ponad 10-ciu lat 5-25 / 1/4" ale oczywiście starszy model.

P.S
No ja wczoraj dogadałem wysyłkę wszystkich moich kluczy na kontrolę / ewentualną korektę. Koszt od sztuki to 24 zł bo nie potrzebuję "kwitu" jak warsztat. Z kwitem 97 zł.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 01 lut 2017, 20:18

Pochwalę się nowymi zakupami (tym razem dynamometr co nadaje się do lewych i prawych gwintów)
Obrazek

Zablokowany