Naprawa amortyzatora.

Awatar użytkownika
baldhead67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:02

Naprawa amortyzatora.

Post autor: baldhead67 » 20 mar 2017, 21:18

Witam. Mam problem z amortyzatorem, który się zablokował. Nie wiem jakiej jest marki. Jest to amortyzator fabryczny w rowerze Kellys Oxygene z blokadą w manetce. Ma już z 10 lat. Wszystkie warsztaty które odwiedziłem chcą mi go wymienić. Próbowałem go naprawić sam: rozkręciłem, wyczyściłem, przesmarowałem, złożyłem i przez parę dni działał. Teraz jest zablokowany. Według mnie blokada jest sprawna a blokuje się goleń, w którym jest sprężyna. Może mnie gdzieś pokierujecie lub może ktoś miał podobny problem i sobie poradził. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Naprawa amortyzatora.

Post autor: Witboj » 21 mar 2017, 16:39

Nie dobrze, że nie zrobiłeś zdjęć z rozbiórki.

Moje podejrzenia:
1) Luzy na prowadnicach w dolnych lagach - amorek się krzywi i blokuje. Do wymiany prowadnice - pewnie nie kupisz więc tokarz zostaje.
2) Sprężyna w prawej ladze (patrząc od przodu) zaczepia o swoją "prowadnicę" czyli element tłumiący - do wymiany prowadnica.
3) Być może jest to coś w lewej ladze ale to zależy od konstrukcji amortyzatora - są takie, że w lewej nie ma nic. W innych jest elastomer. W jeszcze innych jest to samo co w prawej. W lepszych tłumienie powietrzne lub olejowe. Także nawet nie będę próbował zgadywać.

Zablokowany