Piesi na naszych drogach rowerowych

Za mało dróg rowerowych? może coś jest z nimi nie tak, dziurawe itd. Piszcie o tym w tym dziale.
Awatar użytkownika
Piotro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2016, 15:11
Mieszkam w: Pabianice

Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Piotro » 27 maja 2016, 10:57

Ludzie czy to tylko mnie tak wpienia czy was też? jak widzę pieszego na drodze rowerowej to mnie krew zalewa. Czy naprawdę nie widać że to jest droga tylko dla nas a nie dla pieszych czy kurde "rolkarzy". Czasem mam ochotę zejść z roweru i nakopać takiemu jednemu z drugim do dupy.

Awatar użytkownika
Artur9720
Maniak
Maniak
Posty: 195
Rejestracja: 23 kwie 2016, 17:47
Mieszkam w: Łódź

Re: Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Artur9720 » 27 maja 2016, 11:03

Nie jesteś sam mnie też to denerwuje.
"cudowne dziecko dwóch pedałów" :)

Awatar użytkownika
Suseł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2016, 09:36
Mieszkam w: Łódź

Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Suseł » 27 maja 2016, 15:38

Troche wyrozumiałości.
My też pakujemy sie tam gdzie nie trzeba, nie zawsze sygnalizujemy swoje manewry czy jeździmy niedostatecznie oświetleni po zmroku...
Tak naprawdę pieszy na DDRce jest dobrze widoczny (i to z daleka) - można ominąć. Znacznie gorzej jest jak pieszy idąc chodnikiem bez orientu pakuje się na ścieżkę, wtedy zostaje awaryjne hamowanie i modlitwa do wszystkich bogów o miękkie lądowanie...
Za to rolkarzy na DDRkach nie trawię - Ci zajmują prawie cała szerokość ścieżki bujając się z lewa na prawo i jeżdżą wieczorami totalnie nieoświetleni.
[font=Garamond Bold][glow=red]Mess with the best - Die like the rest[/glow][/font]

Redzio

Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Redzio » 27 maja 2016, 15:45

Oczywiście że tak, @suseł masz rację pieszego jeszcze jakoś się ominie ale rolkarzy to ciężko, są nie przewidywalni.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Maksiu » 27 maja 2016, 23:11

No fakt, ludziki wpieniają ale weźmy pod uwagę że też jeździmy chodnikiem i nie jesteśmy święci. Traktujmy innych jak sami chcemy być traktowani.
O ile do rolkarzy nie mam nic, tak wielu ludzi wynajmujący rowery miejskie to kompletna pomyłka. Nagminnie jadą koło siebie (grupy 2 lub 3 osobowe) zajmując całą szerokość drogi. Ok, parka czy psiapsiułki chcą pogadać, rozumiem. Ale jak jedzie ktoś na wprost to zmiana na gęsiego i nie ma sprawy. Ale nie, po co, dalej swoje.
Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha czy to wychodzą właśnie ludzkie luki w podstawach poruszania się rowerami.

Awatar użytkownika
Artur9720
Maniak
Maniak
Posty: 195
Rejestracja: 23 kwie 2016, 17:47
Mieszkam w: Łódź

Re: Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Artur9720 » 27 maja 2016, 23:39

@Maksiu zgadzam się z Tobą. Nie tylko Tobie się to zdarza. Po drugie ruszając temat roweru publicznego. Nie mówię że wszyscy ale wiele osób nie dba o nie.
"cudowne dziecko dwóch pedałów" :)

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Maksiu » 27 maja 2016, 23:51

Dokładnie. Nie dba o nie bo wychodzi z założenia że jak nie moje to co mam dbać. A szkoda bo to tylko kwestia czasu aż ludzie zaczną narzekać że miejski rower to złom, a będą sami sobie winni.

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: babawkasku » 29 maja 2016, 23:20

Co do pieszych, bywa różnie. Raczej mnie nie denerwują, ewentualnie tłumię to w sobie:D Z tego względu, że zdarzają się różne sytuacje na drodze i wiem, że mnie też czasem ktoś może zbluźnić :D
Czym szokują mnie rowerzyści miejscy? Niska ostrożność połączona czasem z dużą dozą pewności siebie.. NIe do pomyślenia dla mnie jest, jak można tak jechać zapatrzonym tylko przed siebie lub środkiem drogi.

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Lutoslaw » 05 lip 2016, 17:21

Co do pieszych, bywa różnie. Raczej mnie nie denerwują, ewentualnie tłumię to w sobie:
Mam podobnie, lekko odpalam jedynie jak widzę zombie czyli ludek z nosem w smartfonie a totalny odpał jak mi się trafi mocher z pieskiem gdzie właściciel z jednej pies po drugiej a smycz w poprzek DDR :twisted:

Nowe zagrożenie: łowcy POKEMONÓW = więcej zombie ze smartfonami

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Piesi na naszych drogach rowerowych

Post autor: Witboj » 11 lut 2017, 14:01

Obserwacja z dzisiejszej wycieczki. Pieszy, który idzie po drodze rowerowej to pikuś. Dwukrotnie miałem "przyjemność" trafić na piknik pieszych, po kilka osób w grupie, z siatkami zakupów, którzy na DDR-ce sobie pogaduszki urządzili, blokując absolutnie całą. Np. przy dawnym Geantcie na Piłsudskiego

ODPOWIEDZ