System bezdętkowy

Obręcze, opony, szprychy, piasty, dętki itp.
Awatar użytkownika
Bogety
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 19:38

Re: System bezdętkowy

Post autor: Bogety » 10 kwie 2017, 19:47

Ja osobiście testowałem system ghetto ale robiłem to pierwszy raz sam bez niczyjej pomocy. Efekt był taki że co miesiąc musiałem pompować koło i coraz częściej. Dziś rano ponotowałem oponę i powietrze zeszło w oczach ponieważ już przy uczelni miałem flaka. Obręcz mam tradycyjną oponę mam Continental X King więc bezdętkową. Stąd też moje pytanie. Wiecie może czy któryś serwis w Łodzi zrobi mi ten system? Jak się zacząłem tym interesować to rozmawiałem z facetem w GoSport w manu i widać że sporo o tym wiedział ale to było rok temu. A może ktoś z użytkowników ma doświadczenie i jest w stanie pomóc?

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: System bezdętkowy

Post autor: pszemoo » 10 kwie 2017, 20:11

A jakie masz obręcze?
Ja u siebie złożyłem bezdętkowy zestaw używając taśmy typu "DuckTape" i wentyli Sunrims (cena ok. 45 zł).
Nowy X-King uszczelnił się od razu bez żadnego problemu. Natomiast Mountain King (używany) przepuszczał przez boczne ścianki. Obie opony w wersji Protection.
Poradzono mi żeby szczotką i mleczkiem wyszorować oponę od wewnątrz - pomogło i teraz oponka ładnie trzyma powietrze.

Awatar użytkownika
Bogety
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 19:38

Re: System bezdętkowy

Post autor: Bogety » 10 kwie 2017, 21:23

SDR Sport 26 / Rower: Romet rambler r-line 2.0 a mleczka użyłem firmy vittoria. Podkreślam że to nie jest zwykłe tubless ready ale ghetto. Oponę kupiłem już najdrożdszą żeby z tym wszystkim co się dało mieć.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: System bezdętkowy

Post autor: pszemoo » 10 kwie 2017, 21:35

Mnie jakoś "ghetto" nie przekonało dlatego wykorzystałem taśmę, wg mnie pewniejsza metoda uszczelnienia. Z tego co pamiętam to w "ghetto" zalecają dętkę dużo mniejszą niż koło, tak żeby to bardzo trudno było naciągnąć.
Może spróbuj to napompować i włóż koło pod wodę, żeby zobaczyć gdzie ucieka powietrze. Ewentualnie wysmaruj całą oponę i koło wodą z płynem, tam gdzie będzie się pienić będziesz musiał uszczelnić.
Niestety może okazać się, że boczne ścianki opony przepuszczają, dotyczy to również tych najdroższych modeli Continentala.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: System bezdętkowy

Post autor: Witboj » 12 kwie 2017, 07:12

Ja bym zaczął od wsadzenia koła pod wodę i ustalenia, którędy konkretnie cieknie.

Awatar użytkownika
Bogety
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 19:38

Re: System bezdętkowy

Post autor: Bogety » 19 kwie 2017, 10:11

Ok ogarnę. A macie jakieś sposoby na szukanie obręczy tubeless ready na allegro? Bo jak wpisuję tr albo tubeless ready to jest tylko kilka ofert.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: System bezdętkowy

Post autor: pszemoo » 19 kwie 2017, 10:16

Jak znajdziesz obręcz, która Cię interesuje to sprawdzaj na stronie producenta czy dopuszczają zastosowanie bezdętki.

Awatar użytkownika
Bogety
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 19:38

Re: System bezdętkowy

Post autor: Bogety » 22 kwie 2017, 00:07

Ok, sprawdziłem oponę i okazuje się że cała przepuszcza powietrze. Zupełnie się tego nie spodziewałem a jednak. Mleczko rozprowadziłem tak jak wszędzie mówili żeby zrobić. Co teraz? :P

Awatar użytkownika
JaroMir
Maniak
Maniak
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2016, 20:22

Re: System bezdętkowy

Post autor: JaroMir » 28 kwie 2017, 22:51

lejesz mleczko do środka gdy opona jest już na obręczy - wciskasz na obręcz i pompujesz (najlepiej kompresor albo nabój co2 - choć mnie się udało pompką stacjonarną).

Zablokowany