Witamy na największym forum rowerowym w Łodzi.Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na pytania rowerowe, praktyczne porady, informacje o wydarzeniach

Awatar użytkownika
Łukasz

Administrator
Autor tematu
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

18 sie 2017, 20:32

Zauważyłem, że u nas w Łodzi występuje dużo kradzieży rowerów. Ostatnio np. czytałem o kradzieży roweru spod centrum handlowym Sukcesja. Zastanawia mnie, jak został zabezpieczony taki rower. Wiadomo, że żadne zabezpieczenie nie zagwarantuje 100% uniknięcia kradzieży ale może wydłużyć czas jaki złodziej poświęci na uporanie się z naszymi zabezpieczeniami.
Piszcie jakie zabezpieczenia stosujecie, jakie odradzacie. 

Awatar użytkownika
Witboj

Moderator
Imię: Witek

Re: Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

18 sie 2017, 21:27

U mnie najbardziej sprawdza się zabezpieczenie typu ABUS / ONGUARD. Mocne a jednocześnie niewielkie po złożeniu i z systemem do przewożenia o wiele ergonomiczniejszym niż U-locki a jednocześnie dłuższe niż U-locki, za to na identycznym poziomie zabezpieczenia.

Awatar użytkownika
Rowerowiec34

Nowicjusz
Imię: Dariusz

11 lut 2018, 19:50

A co powiecie na takie zabezpieczenie roweru przed kradzieżą na wishu Motorcycle Handle Lock Motorbike Bicycle Handlebars Lock on Grips Scooter Safety Security Locks Theft Protection 6 Colors. https://www.wish.com/c/5a5713fdff96b6768da18c42
Dario G.

Awatar użytkownika
Łukasz

Administrator
Autor tematu

11 lut 2018, 20:36

Rowerowiec34, przecież to jest na motor. :P

Awatar użytkownika
Rowerowiec34

Nowicjusz
Imię: Dariusz

16 lut 2018, 07:40

No tak ale widziałem gościa jak zakładał takie zabezpieczenie na rower
Dario G.

Awatar użytkownika
Łukasz

Administrator
Autor tematu

23 lut 2018, 00:02

Hmm... z tego co widzę, to tylko blokuje hamulec nie? Może jako dodatkowe zabezpieczenie tak ale jako główne to nie sądzę aby to był dobry pomysł. Bo jak ktoś ma hamulce typu V-brake to raczej problemu odpięcia nie będzie.
Kiedyś widziałem jak ktoś stosował łańcuch zabezpieczający dla motocyklów na rower.

Awatar użytkownika
Lutoslaw

Maniak
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

26 lut 2018, 11:26

Raczej na sprzęgło się to montuje. Co za problem odpiąć/przeciąć hamulec ? Bez hamulca dojedziesz a na 1biegu ? Rower trzeba cały "przymocować" zostawiasz na dłużej U-lock, na "chwilę" lub w dłużej trasie łańcuch lub porządna linka. Moim zabezpieczeniem jest wyglądający jak kupa 20 letni góral+linka i tym jeżdżę do pracy lub do centrum.