Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Piszemy tutaj o wszelkiego rodzaju akcesoriach rowerowych i odzieży.
Awatar użytkownika
Robert_Jeż
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2017, 13:37

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Robert_Jeż » 03 kwie 2017, 13:56

Szkoda tylko, że nadal wiele osób wstydzi się zakładania kasków. Prawda jest taka, że już kilka minut po założeniu kasku się go nie czuje na głowie. Nie ma co wybrzydzać i marudzić, kask na głowę trzeba zakładać i o zdrowie dbać!

Awatar użytkownika
Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:16
Mieszkam w: Łódź / Śródmieście
Imię: Wojtek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Wilku » 09 maja 2017, 11:29

Jestem jak najbardziej za tym aby jeździć w kasku. I uczyć dzieci od samego małego jeżdżenia w kasku bo niby to kawałek styropianu ale może uchronić nasze zdrowie a nawet życie. A czy warto inwestować w kaski mniej znanych marek? czy one są gorsze czy tak samo dobre jak te np: Specjalized itd.

Redzio

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Redzio » 09 maja 2017, 11:36

Oczywiście kask to podstawa, nie będę się tutaj powtarzał i nadmiernie produkował ale ja od samego początku jazdy na rowerze czyli od małego szkraba jeżdżę w kasku. A czy te mało znane marki kasków są ok? hmm.... powiem tak..... lepiej nosić niż się prosić. Każdy nawet tej mało znanej marki kask nie zaszkodzi Ci podczas wypadku a na pewno uchroni Twoją głowę.

Poza tym poniżej dwa filmiki dotyczące kasków i ich funkcjonalności oraz to jaką rolę mają spełnić na Twojej głowie.

1.
[bbvideo=853,480]https://www.youtube.com/watch?v=sKvdgUNA5jA[/bbvideo]

2.
[bbvideo=853,480]https://www.youtube.com/watch?v=6NrPMSCqS5I[/bbvideo]

Awatar użytkownika
Anitta66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2017, 21:51
Imię: Anna

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Anitta66 » 11 cze 2017, 21:54

Mam do Was pytanie, otóż czy możecie polecić jakiś dobry kask dla dziecka? Moje dziecię niestety kiedy tylko wyjedzie w teren, co chwile zalicza jakieś upadki, a jednak chciałabym je mieć jak najdłużej w jednym kawałku. Wprawdzie póki co jeździmy raczej rekreacyjnie, ale i tak ochrona głowy i w tym przypadku jest przecież ważna.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: pszemoo » 11 cze 2017, 23:25

Przede wszystkim kup taki kask który dziecko zaakceptuje (kolor, wzór itp.) i będzie chciało w nim jeździć. Kask w miarę przewiewny no i najważniejsze DOBRY ROZMIAR. Jak widzę czasem jak rodzice kupują dzieciakom kaski "na zapas", "większy bo i tak zaraz wyrośnie" to jestem załamany, za duży kask kompletnie nie spełnia swojej funkcji a wręcz stanowi zagrożenie.

Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: karolk » 12 cze 2017, 23:14

Polecam wybrać się do sklepu decathlon. Duży wybór i na miejscu można przymierzyć. 

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Witboj » 14 cze 2017, 14:29

Fajne kaski i tanie były w Lidlu ale to była taka rowerowa promocja i pewnie dawno nieaktualne. Zostaje faktycznie Decathlon.

Awatar użytkownika
udek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2017, 16:16
Imię: Robert
Kontakt:

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: udek » 08 sie 2017, 17:50

Kask to dla mnie większe poczucie bezpieczeństwa a to też przekłada się na większe zadowolenie z jazdy rowerem.

Awatar użytkownika
marchewka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2017, 12:12

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: marchewka » 27 paź 2017, 12:42

Robert_Jeż pisze:Szkoda tylko, że nadal wiele osób wstydzi się zakładania kasków. Prawda jest taka, że już kilka minut po założeniu kasku się go nie czuje na głowie. Nie ma co wybrzydzać i marudzić, kask na głowę trzeba zakładać i o zdrowie dbać!
Właściwie to... Nie rozumiem czego tu się wstydzić. Oprócz oczywistości - w końcu nosi się go dla bezpieczeństwa - kask rowerowy po prostu fajnie wygląda! Od razu jak go zakładam to czuję się jak profesjonalny kolaż, robię groźną minę i pedałuję ze zdwojoną siłą :D Po prostu kask dodaje mi skrzydeł! :)

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Łukasz » 29 paź 2017, 18:19

marchewka pisze:Od razu jak go zakładam to czuję się jak profesjonalny kolaż, robię groźną minę i pedałuję ze zdwojoną siłą :D Po prostu kask dodaje mi skrzydeł! :)
Nieźle. :) Ja w nowym sezonie myślę, że również zainwestuje. Planuje więcej jeździć a wiadomo bezpieczeństwo przede wszystkim. 

ODPOWIEDZ