Uchywt na telefon

Piszemy tutaj o wszelkiego rodzaju akcesoriach rowerowych i odzieży.
Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Uchywt na telefon

Post autor: Witboj » 27 lut 2017, 18:44

Potrzebuję zakupić rowerowy uchwyt na telefon. Brakuje mi kompletnie doświadczenia - czy lepiej montować na kierownicę czy na rurę jako saszetkę (bo takie dwa typy spotkałem). Rozumiem, że bezpieczniej chyba mieć zapinany - czy zaciskany?

Jaki montaż - na śrubę czy na zacisk jak siodełko?

Jak ważna jest folia bo niektóre mają opis, że to specjalna, żeby obsługiwać ekran a inne nie.

Wymiary telefonu

szerokość 7,7 cm, wysokość 15,5 cm, przekątna 17 cm, gruby gdzieś na 9 mm.

Cena do 200 zł

Pomożecie coś wybrać?

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Uchywt na telefon

Post autor: pszemoo » 27 lut 2017, 19:12

Przerabiałem temat na wiele spsobów i ... najlepsza (czyt. najbezpieczniejsza) dla telefonu jest torba na ramę z możliwością umieszczenia telefonu.
Ostatnio używałem takiej:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6264812823

Do małych telefonów rewelacja, te w większych rozmiarach "latają" na boki. Dużym plusem jest to, że przy niewielkim deszczu też chroni telefon. Obsługa przez tą folijkę nie sprawia problemu. Jeśli chcesz mogę Ci pożyczyć i zobaczysz jak to się sprawdza.

Uchwyty przerabiałem różne, takie powyżej 100 zł również i... wszystkie były plastikowe i wszystkie się połamały.

Obecnie używam silikonowego uchwytu typu Finn, póki co najlepsze rozwiązanie, pomijając cenę oryginału, ale można dostać również podobne w dużo niższej cenie (zamówiłem kilka sztuk dla siebie na zapas, jak dotrą do mnie to możemy się dogadać).

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: Uchywt na telefon

Post autor: Lutoslaw » 27 lut 2017, 19:33

Na rowerze typu cross używałem torby na ramę podobnej jak wstawił pszemoo. Kupiłem w decathlonie za około 70zł. Rower miał wysoki mostek i ładnie się torba chowała i bez[piecznie dla telefonu.

Na rowerze MTB gdzie jest bardzo mały i niski mostek (Kross B7) używam http://www.roswheel.pl/produkty/56-sakw ... wheel.html

Dodatkowo mieści się tam dętka, multitool, łyżki i da radę wepchnąć powerbank. Z latającym telefonem można sobie poradzić podkładając gąbkę.
Zabieram to na dalsze trasy, treningi - na zawody ściągam.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Uchywt na telefon

Post autor: Witboj » 27 lut 2017, 20:51

Dzięki chłopaki.

@przemoo - jakiś link do tego Finn, żebym obejrzał w oryginale zamienniku?
@ Lutoslaw - a jak się taką torbę montuje? Tam są rzepy? I o co biega z tą gąbką, tzn. gdzie ją podkładasz?

Najbardziej mi zależy na telefonie jako nawigacji - czy dobrze widać ekran na tej rurze?

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Uchywt na telefon

Post autor: pszemoo » 27 lut 2017, 20:56

http://getfinn.com/pl/

Proszę bardzo, według mnie "zamiennik" niczym nie różni się od oryginału (wizualnie). Obu w rękach jednocześnie nie miałem żeby odpowiedzieć bardziej rzetelnie ;)

Taką torbę co podesłał @Lutoslaw montujesz też na rzepy.

Co do widoczności telefonu w słoneczny dzień tak sobie, ale bez torebki też jest problem jak mocno słońce świeci. Dużym plusem jest możliwość podłaczenia powerbanka, tak, że prawie nie ma kabli, jak tel jest w tej torbie.

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Uchywt na telefon

Post autor: Witboj » 28 lut 2017, 17:58

Po przemyśleniu chce spróbować takiego jak przemoo. Głównie rozchodzi się o to, że dopiero co rozstałem się z podsiodłówką. Już i tak mam na rowerze zda dużo tych akcesoriów jak na MTB. Oczywiście jest sporo rzeczy, które rowerzysta powinien mieć ze sobą ... jak już obejrzałem wszystkie porady i zastanowiłem się nad najpotrzebniejszymi, to i tak mi wyszło, że w żadną torebkę to się nie zmieści. Przeszedłem na plecaczek i w sumie jestem zadowolony z rozwiązania. A taki chwycik łatwo zdemontować i właśnie wsadzić do plecaczka, gdyby nie jest potrzebny.

Także przemoo - liczę na Ciebie ;-)

Dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem.

Awatar użytkownika
Dominika_K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:47
Imię: Dominika

Re: RE: Re: Uchywt na telefon

Post autor: Dominika_K » 19 maja 2017, 01:49

pszemoo pisze:Przerabiałem temat na wiele spsobów i ... najlepsza (czyt. najbezpieczniejsza) dla telefonu jest torba na ramę z możliwością umieszczenia telefonu.
Ostatnio używałem takiej:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6264812823

Do małych telefonów rewelacja, te w większych rozmiarach "latają" na boki. Dużym plusem jest to, że przy niewielkim deszczu też chroni telefon. Obsługa przez tą folijkę nie sprawia problemu. Jeśli chcesz mogę Ci pożyczyć i zobaczysz jak to się sprawdza.

Uchwyty przerabiałem różne, takie powyżej 100 zł również i... wszystkie były plastikowe i wszystkie się połamały.

Obecnie używam silikonowego uchwytu typu Finn, póki co najlepsze rozwiązanie, pomijając cenę oryginału, ale można dostać również podobne w dużo niższej cenie (zamówiłem kilka sztuk dla siebie na zapas, jak dotrą do mnie to możemy się dogadać).

Tapatalk...pszemoo
Ja używam od roku tej sakiewki na rower i nie narzekam. Mieści mi sie do niej to co potrzebuję, telefon akurat mam takich rozmiarow, ze siedzi w niej stabilnie a z obsługą przez tą folię też nie mam problemu (proste czynności- pauza, start itp. Smsow nie piszę to nawet nie wiem).

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ