Oświetlenie

Piszemy tutaj o wszelkiego rodzaju akcesoriach rowerowych i odzieży.
Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Oświetlenie

Post autor: karolk » 08 cze 2017, 23:49

Witam.
Nie ukrywam że to jest główny powód mojej wizyty tutaj a więc do rzeczy.
Muszę kupić oświetlenie sensowne na rower. Jeżdżę wieczorami i w parkach łodzkich ewidentnie brakuje latarni. Na zdrowiu są miejsca gdzie jest ciemno jak w jaskini. Stach wjechać.
Co byście polecili ? Widziałem poprzedni temat o oświetleniu ale urwał się w pewnym momencie i cisza. Nikt z Was nie używa oświetlenia ?
Może ten będzie jakimś wątkiem zbiorczym ?
Ja aktualnie używam jakiejś chińskiej lampki z marketu i przy parku z latarniami czy na mieście daje radę, ale na pełną ciemność nie wjadę bo nic nie widzę.
Pochwalcie się co Wy używacie u siebie. 
Budżet jaki mam jest elastyczny, ale bez przesady z lampką za 300 czy 400 zł. Liczy się wydajność, nie cena. Tanio to sobie można kupić opaskę odblaskową, ale nie oświetlenie.
Oczywiście poczytałem kilkanaście stron innego forum ogólnopolskiego, google i mam lekki mętlik w głowie więc zarejestrowałem się u was bo kto będzie lepiej znał Łódź i jakie będzie dobre oświetlenie jak nie sami Łodzianie, nie ? :D
Wybaczcie takie rozpisanie :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Oświetlenie

Post autor: Witboj » 09 cze 2017, 09:29

Pierwsza decyzja - czy to na być typowe oświetlenie rowerowe czy bardziej porządne taktyczne plus rowerowy uchwyt?
Czy rozmawiamy tylko o przodzie czy także o tyle?
Czy rozważałeś dwa źródła? U mnie najlepiej sprawdza się latarka rowerowa skierowana stosunkowo niedaleko przed rower i konkretna taktyczne jako odpowiednik drogowych.

Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Re: Oświetlenie

Post autor: karolk » 09 cze 2017, 13:41

Dzięki za odzew. Tylko przód potrzeba. Taktyczna latarka ? Nie no, surwiwal to nie będzie, do samoobrony ma nie służyć :) Tylko dobrze świecić :D

Czy Ty czasami nie udzielasz się też na forumrowerowe.org ? Bo nick mi jakiś znajomy albo ktoś ma taki sam jak Ty.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Oświetlenie

Post autor: Witboj » 09 cze 2017, 23:39

Tak, mam ten sam nick. No właśnie taktyczne nieźle świecą. Możesz stosować baterie lub akumulatorki. Masz uniwersalny sprzęt - i do samochodu i do roweru i do jaskini itd. A zamontowana na mocowaniu rowerowym normalnie daje się ustawić w dowolna stronę. A jak upadnie to nadal działa :-)

Np. możesz w Łodzi kupić u Byworda - w niedzielę na giełdzie a w tygodniu ma sklep kawałeczek za Adrespolem.

Ja mam taką:

https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p42858.xml (tylko u niego cena będzie lepsza)

Dużo dodatkowych akcesoriów można kupić.

Uchyt np. taki (ale są też inne)

https://www.militaria.pl/cytac/montaz_r ... _p6792.xml

Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Re: Oświetlenie

Post autor: karolk » 10 cze 2017, 02:08

Ło matko, ale cuda :)
A coś bardziej z realnych cen możesz polecić ? Bo tutaj prawie 300 sama latarka, a gdzie reszta jako ładowarka, baterie itp. Ważna sprawa by kupić lokalnie też. Widzę, macam i kupuję. 

Znalazłem na drugim forum wątek o latarce Conwoj. Potrafisz się wypowiedzieć na jej temat ? Z tego co widzę jest bardzo zachwalana, a cenowo, nawet zmodyfikowana wychodzi taniej niż Twoja oferta.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Oświetlenie

Post autor: Witboj » 10 cze 2017, 07:34

Nie, nie miałem nigdy Conwoy. Osobiście polecam np. Cateye jeśli chodzi o typowe oświetlenie rowerowe.
Np:
http://allegro.pl/lampka-przednia-catey ... 13929.html

Mam jedną (jeszcze bez diód i na baterie a nie akumulatory) od 2002 r. Ciągle działa bez zarzutu. 

Wiesz tak naprawdę to na tanie rzeczy stać tylko bogate osoby. Kupisz coś porządnego to jest i jest...

A z tańszych latarek to Feniks - też masz u Byworda. Od granicy Łodzi masz do nigo ze 3 km.

Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Re: Oświetlenie

Post autor: karolk » 10 cze 2017, 11:00

Teraz to już sam nie wiem. Poczytam o tym wszystkim jeszcze przez weekend. Nie ma co na szybko kupować.

Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Re: Oświetlenie

Post autor: karolk » 11 cze 2017, 18:15

Po przeczytaniu z 50 stron postów na forumrowerowym doszedłem do wniosku że wezmę Convoya, często go polecają a cena jest niezła. M
Nawet w Łodzi można kupić z odbiorem osobistym, w tygodniu jestem umówiony na spotkanie z osobą co go przerabia by go kupić. Cenowo połowa latarki którą Ty oferowałeś. Z tego co się zorientowałem to w cenie 200 zł zamykam się w komplecie ze wszystkim. Ten OLIGHT ze strony militaria nie ma opcji przerobienia na szerokie światło by był na rower dobry, to tak dla potomnych jak by ktoś miał problem jak mój.

Dziękuję userowi Witboy za pomoc i chęć pomocy w moim problemie. 
Forum ciekawe, szkoda tylko że jakieś takie "martwe".

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Oświetlenie

Post autor: pszemoo » 11 cze 2017, 19:57

Jak już się zaopatrzysz to daj znać jak wrażenia. Gdzie konkretnie można dostać przerabiane Convoy'e? Rozważam zakup porządnego dodatkowego światła po ostatniej wycieczce po lesie o zmroku ;)

Awatar użytkownika
karolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 cze 2017, 23:25
Imię: Karol

Re: Oświetlenie

Post autor: karolk » 11 cze 2017, 20:22

Ok. Dam znać jak wrażenia. Jako że nie mam z takimi cudami kontaktu to ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. 
Ja znalazłem osobnika na OLX bo jak wspomniałem chciałem kupić lokalnie, u nas w Łodzi na miejscu. Jedyny problem dla mnie to trasa do niego bo jestem z drugiego końca Łodzi, ale akurat wieczorem jestem umówiony to będzie przy okazji test na żywo :D Ten Olight też fajny, ale z tego co wyczytałem to Convoye rządzą. Można je przerabiać w nieskończoność chyba.

POPRAWKA
Jednak nie mam tak daleko, pomyliłem dzielnice  :?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 22:43 przez karolk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ