ZDROWIE Drętwiejące palce

Wszelkie dyskusje na tematy: jak dbać o własne zdrowie podczas wypraw.
Regulamin forum
W tym dziale stosujemy prefiksy podane poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Redzio

Drętwiejące palce

Post autor: Redzio » 31 maja 2016, 13:04

Przez ostatni czas mam problem z palcami u prawej dłoni, o co chodzi? podczas jazdy drętwieją i mrowieją mi palce ale to podobno normalka. Lecz po jakimś czasie to powinno ustąpić a wcale nie ustępuje. Mało tego od dwóch dni nie mogę zbytnio ścisnąć pięści - nie wiem co jest grane, czy Wy też tak macie lub ktoś z Was miał?

Awatar użytkownika
foka
Gaduła
Gaduła
Posty: 38
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:06

Re: Drętwiejące palce

Post autor: foka » 31 maja 2016, 16:51

Rekawiczki z podkladka zelowa. Sprawdz, czy nie jezdzisz na wyprostowanych rekach. Powinny byc zgiete i lekko absorbowac nierownosci. Dodatkowo ustawienie roweru. Polecam tez cwiczenia na rozciaganie.
Pozdrawiam,
--
Marcin Jankowski

Redzio

Drętwiejące palce

Post autor: Redzio » 31 maja 2016, 16:54

Kurcze właśnie jeżdżę z wyprostowanymi rękoma prawie na sztywnych. Ale dzięki za radę.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Drętwiejące palce

Post autor: Maksiu » 31 maja 2016, 17:50

Kup sobie kompleks witamin z grupy B. Drętwienia mogą być spowodowane brakiem B12. Na początek przez jakiś tydzień - dwa łykaj 1 tab. 3 x dziennie (na ulotkach jest zalecana 1 na dobę ale to przy uzupełnieniu wit. z grupy B). Magnez też jakiś wskazany - byle nie te musujące, to największy chłam. Po tygodniu powinno się poprawiać. Oczywiście po ustąpieniu łykaj jeszcze przez jakiś czas ten komplex, koszt mega nie jest, opakowanie na miesiąc przy 1 tab na dobę to koszt od ok. 3 do 6 zł.
Jeśli problem jest nagminny to wizyta u lekarza wskazana.

ODPOWIEDZ