Jazda w SPD zimą

Wszystko o jeździe po śniegu i lodzie. Porady jak jeździć po śniegu i śliskiej nawierzchni.
Awatar użytkownika
Epa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 12:51
Mieszkam w: Łódź

Jazda w SPD zimą

Post autor: Epa » 28 cze 2016, 09:37

Hej, jeździliście już w SPD zimą, po śniegu? jak wygląda właśnie jazda w SPD zimą gdy jest dosyć ślisko. Macie jakieś obrane techniki jazdy?

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: Maksiu » 28 cze 2016, 11:13

Epa pisze:jak wygląda właśnie jazda w SPD zimą
Ryzykownie :D

Nie miałem styczności z zimą i SPD ale sądzę że lepiej w tym okresie przejść na platformy. Teraz jak nie wypniesz się w odpowiednim momencie to cienko a co dopiero zimą. Ale z chęcią poczytam o osobach które już miały SPD i śmigały po lasach.

Awatar użytkownika
JaroMir
Maniak
Maniak
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2016, 20:22

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: JaroMir » 28 cze 2016, 19:28

śmigam tylko w SPD, zimą jak i latem problemów nie ma..
zimą to bardziej technika jazdy się przydaje :)

no chyba że rozmawiamy o np wytrzymałości temperaturowej.. to przy -10 w spd więcej jak 1,5h jest ciężko (letnie spd + neoprenowe ochraniacze), troszkę zimno od bloków :P

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: Maksiu » 08 sty 2017, 16:11

JaroMir pisze:śmigam tylko w SPD, zimą jak i latem problemów nie ma..
zimą to bardziej technika jazdy się przydaje :)

no chyba że rozmawiamy o np wytrzymałości temperaturowej.. to przy -10 w spd więcej jak 1,5h jest ciężko (letnie spd + neoprenowe ochraniacze), troszkę zimno od bloków :P
Faktycznie. Czas przeleciał, ja pojeździłem i zmieniam zdanie które wyraziłem w poprzednim poście. Śmigam w SPD-kach aktualnie bez problemu, w trasach które ja uczęszczam nawet pomagają.
Co do temperatury. przy -12 wytrzymałem w piątek wytrzymałem 2,5h, ale dziś po ponad 2 h w Łagiewnikach stopy zmarzły jak diabli, już szykuje sobie patent do butów bo kupować zimowe SPD nie widzę sensu.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: pszemoo » 08 sty 2017, 21:04

A jaki masz pomysł na "ciepłe" SPD?? Pytam bo sam się nad tym zastanawiam po wycieczkach w ostatnich kilku dniach?

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: Maksiu » 08 sty 2017, 22:08

Wkładki filcowe z folią aluminiową. Kosztuje grosze a na pewno zwiększy się komfort cieplny.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: pszemoo » 08 sty 2017, 22:12

No tak powinno być cieplej, ale u mnie odpada, nie wcisne dodatkowej wkładki ;) buty są bardzo dobrze spasowane, musiałbym kupić rozmiar większe ;)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Azazel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 17:09

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: Azazel » 26 sty 2017, 23:06

Każdy ma inną wytrzymałość na zimno. Mi niestety wkładki filcowe, neoprenowe ochraniacze i nawet ogrzewacze chemiczne razem wzięte nie pomogły. Przy -12 po 1,5 godzinie nogi mi tak zmarzły od pedałów SPD że myślałem że mi odpadną. Na dłuższe wyjazdy jeżdżę teraz jak jest ciutkę cieplej.

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: Jazda w SPD zimą

Post autor: Lutoslaw » 12 lut 2017, 17:54

Problemem w zimie jest sztywność butów SPD. Stopa się nie rusza i masz pogorszone krążenie ciepłej krwi z organizmu. Dodatkowo jak ktoś jeszcze dowali grubą skarpetę (albo kilka) to jako że buty SPD są zazwyczaj mocno dopasowane dodatkowo odcina, utrudnia krążenie. Chyba lepiej zamontować platformy do tego jakieś mięciutkie adidaski i porządną ciepłą skarpetkę. Zawsze można wtedy zejść  z roweru i rozchodzić poskakać cokolwiek żeby spowodować lepsze krążenie w stopach.
Ja osobiście i tak cały rok śmigam w SPD na zimę kupiłem ochraniacze i jest w miarę - 1,5h max 2h spokojnie wytrzymuje.

O takiego youtubera znalazłem dobrze gada: https://www.youtube.com/watch?v=2mes3krhJa8

ODPOWIEDZ