Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Wszystko o jeździe po śniegu i lodzie. Porady jak jeździć po śniegu i śliskiej nawierzchni.
Awatar użytkownika
robek885
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 01 lis 2016, 12:41
Mieszkam w: Łódź RTK

Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: robek885 » 03 lis 2016, 10:04

Jeździcie faktycznie zimą na rowerach gdy np. jest po łydki śniegu? czy raczej stawiacie na trenażera? znalazłem fajny artykuł w necie http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... -zima.html

Awatar użytkownika
leON225
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2016, 11:04
Mieszkam w: Aleksandrów Łódzki

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: leON225 » 03 lis 2016, 11:24

To zależy co kto lubi. Wiadomo że są tacy co lubią zmarznąć nałykać się świeżego powietrza a i są też tacy co wolą potrenować w domu w cieple i gdzie jest sucho. Ja osobiście wole tę pierwszą opcję, lubię się zmęczyć na powietrzu. Trenażer nie da Ci tego co da Ci łono natury heh paradoksalnie miejska dżungla w naszym wypadku. Ale i tak lepsze to niż siedzenie przez telewizorem.

Awatar użytkownika
Rowerowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:12
Mieszkam w: Łódź

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: Rowerowy » 06 lis 2016, 07:42

Zdecydowanie rower,nie żaden trenażer.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: Witboj » 06 lis 2016, 11:44

Trenażer to raczej dla zawodników, którzy muszą "wyrobić limit kilometrów" bez względu na wszystko. Ja rowerem poruszam się głównie dla przyjemności - nie wiem, jaką przyjemność można mieć z trenażera... Oczywiście mam świadomość, że na forum są osoby, które traktują rower jako środek transportu ale w tym przypadku trenażer też nic nie pomoże :-)

Zimy mamy ostatnimi laty dosyć łagodne i kilka dni się znajdzie na przejażdżkę.

Redzio

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: Redzio » 06 lis 2016, 12:17

Jasne że rower. Z kilku powodów, kilku stopniowy mrozik jeszcze nikomu nie zaszkodził a wręcz działa pozytywnie chociażby na skórę i inne sprawy. Także jak najbardziej rower, u mnie trenażer odpada.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: pszemoo » 07 lis 2016, 21:52

Osobiście nie wyobrażam sobie kręcenia na trenażerze tyle czasu co spędzam podczas "treningow", dla mnie to straaaasznie nudne. Jeśli rower to na świeżym powietrzu, najlepiej w lesie albo za miastem.

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Gryzak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 09 lip 2016, 09:46

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: Gryzak » 08 lis 2016, 20:51

Jakieś dwie zimy temu napaliłem się na trenażer, całe szczęście że pożyczyłem go od kumpla a nie kupiłem, bo pewnie by teraz leżał gdzieś głęboko w piwnicy. Po kilku treningach jak hura optymizm opadł wkradła się taka nuda że po godzinie kręcenia byłem strasznie znudzony tą monotonią, mimo telewizora który był przed trenażerem. Dodać trzeba straszne gorąco brak cyrkulacji powietrza bo człowiek stoi w miejscu a mieszkam w bloku wiec małe pomieszczenie. Po miesiącu trenażer wrócił do właściciela a ja się wyleczyłem z zakupu. Jednak świeże powietrze zmieniający krajobraz dookoła mimo mrozu jest lepszy niż monotonia czterech ścian. Jak jest pluch i chlapa to można na na siłowni pokręcić albo iść na basen. Więc jak toś chce kupić trenażer, to niech na początek pożyczy i sprawdzi czy taka aktywność mu odpowiada...

Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Jazda zimą - czy raczej trenażer?

Post autor: Majki » 09 lis 2016, 17:18

Z trenażera jeszcze nie korzystałem, ale wydaje się to dobrym rozwiązaniem jeśli ktoś poza zwykłym rowerem planuje kupić rower stacjonarny do ćwiczeń - wtedy w domu nie będzie za dużo sprzętu, a i połączy jedno z drugim i wyjdzie trzecie :D ale to akurat opcja dla tych, co chcą dbać o formę, a nie uśmiecha im się jazda zimą lub mają daleko na siłownię

ODPOWIEDZ