Technika jazdy po śniegu

Wszystko o jeździe po śniegu i lodzie. Porady jak jeździć po śniegu i śliskiej nawierzchni.
Awatar użytkownika
roszko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:42
Mieszkam w: Łódź

Technika jazdy po śniegu

Post autor: roszko » 13 lis 2016, 08:15

Macie jakieś określone techniki jazdy po śniegu?

Awatar użytkownika
raBBit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2016, 19:44
Mieszkam w: Łódź

Re: Technika jazdy po śniegu

Post autor: raBBit » 13 lis 2016, 12:40

Na pewno zmniejszyć powietrze w kołach i jazda znacznie wolniejsza. To jeśli o mnie chodzi.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Technika jazdy po śniegu

Post autor: Witboj » 14 lis 2016, 08:43

Z tego co pamiętam to do jazdy po śniegu wymyślono fatbajki :-) No pojeździłem sobie takim ale po plaży w tym roku (Momentum). Muszę przyznać, że było fajnie. Niestety to był z wypożyczalni więc po śniegu nie pośmigam.

Widziałem na znanym serwisie aukcyjnym specjalne opony do jazdy po śniegu ale cena jakoś nie zachęca. Gdyby chociaż u nas ten śnieg regularnie był - kto wie, może bym się skusił, pewnie starczą na długo. No oczywiście w kategorii dobrych cen wygrywają opony 26 cali ale nie wcisnę ich na obręcze ;-)

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Technika jazdy po śniegu

Post autor: pszemoo » 14 sty 2017, 18:35

Od siebie polecam jak najszersze opony z możliwie niskim ciśnieniem, na szerszej feldze ta sama opona zachowuje się lepiej. Bieżnik łatwo "oczyszczający się".
Co do samej techniki jazdy to większa kadencja, mniejsze prędkości a to z powodu mniejszej przyczepności.
Warto popróbować samemu, technikę jazdy można nieźle podszlifować w takich warunkach a gleby dużo mniej bolesne jak się upada w "biały puch" ;)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Technika jazdy po śniegu

Post autor: Witboj » 14 sty 2017, 20:17

Jak był śnieg to był smog i testy odwołałem. Teraz mam zatrzęsienie roboty, a za tydzień trenuję w Białce jazdę po śniegu, ale tradycyjnie na nartach ;-)

"Warsztat" rowerowy w mojej piwniczce już na "warsztat" narciarski zamieniłem - ostrzenie, smarowanie itd ;-)

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: RE: Re: Technika jazdy po śniegu

Post autor: pszemoo » 14 sty 2017, 20:58

Witboj pisze:Jak był śnieg to był smog i testy odwołałem. Teraz mam zatrzęsienie roboty, a za tydzień trenuję w Białce jazdę po śniegu, ale tradycyjnie na nartach ;-)

"Warsztat" rowerowy w mojej piwniczce już na "warsztat" narciarski zamieniłem - ostrzenie, smarowanie itd ;-)
Ja tam "smoka" się nie boję ;) jeździłem po lesie ;)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
grzegorzkaszkur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:42

Re: Technika jazdy po śniegu

Post autor: grzegorzkaszkur » 25 sty 2017, 15:14

Zależy o jakiej zimie mowa. Czy takiej gdzie wszędzie zalega śnieg i temperatura - 10 czy takiej jak dzisiaj? Warunki numer jeden nie są w stanie mnie wyciągnąć z domu. W przypadku opcji numer dwa to ucieczka do lasu i spokojniejsza jazda niż wiosną czy latem. Chociaż osobiście nigdy nie zmniejszałem ciśnienia w oponach, a jak widać należy tak zrobić. No cóż każdy się uczy całe życie. Na pewno jazda zimą po śniegu, w lesie wymaga zdrowego rozsądku i nawet apetycznie wyglądający zjazd nie namówi mnie do przekroczenia określonej prędkości.

ODPOWIEDZ