Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Wszystko o jeździe po śniegu i lodzie. Porady jak jeździć po śniegu i śliskiej nawierzchni.
Awatar użytkownika
Reset
Gaduła
Gaduła
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:37
Mieszkam w: Konstantynów Łódzki

Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Reset » 01 cze 2016, 07:50

No właśnie jak się ubieracie podczas jesiennych i zimowych tras? wiadomo nie za grubo i nie za cienko. Ale to jest pojęcie względne, stosujecie jakąś specjalną odzież? czy po prostu to co macie w szafie?

Awatar użytkownika
Góral
Gaduła
Gaduła
Posty: 35
Rejestracja: 08 kwie 2016, 16:00
Mieszkam w: Łódź

Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Góral » 01 cze 2016, 08:57

Polska na rowery kiedyś pisała poradnik o tym, przeczytaj sobie http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... wery_.html

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 01 cze 2016, 12:04

Może zmieńmy temat na odzież jesienną. Do zimy mamy trochę czasu...

Awatar użytkownika
Reset
Gaduła
Gaduła
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:37
Mieszkam w: Konstantynów Łódzki

Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Reset » 01 cze 2016, 12:08

Maksiu pisze:Może zmieńmy temat na odzież jesienną. Do zimy mamy trochę czasu...
ok, więc jak się ubrać na jesień? aby się nie zagrzać i nie zmarznąć?

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 01 cze 2016, 12:09

Odpowiednio :D

Awatar użytkownika
Suseł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2016, 09:36
Mieszkam w: Łódź

Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Suseł » 01 cze 2016, 17:18

Reset pisze:No właśnie jak się ubieracie podczas jesiennych i zimowych tras? wiadomo nie za grubo i nie za cienko.
Tak żeby po wyjściu na rower przez pierwsze kilka minut odczówać chłód. Najlepiej "na cebulkę"
I w bawełnę (pomijająć przeciwdeszczową kurtałkę).
Nie trzeba wydawać kroci na dobre ciuchy - na bank w swojej szafie znajdziesz odpowiednie.
I tyczy się to zarówno jesieni jak i zimy, zdziwiłbyś się jak mało mam na sobie zimą ciuchów.
Zazwyczaj jest to Longsleeve (koszulka ale z długim rękawem), bluza bawełniana - dosyć obcisła i kurtka przeciwdeszczowa z Lidla... Przy temp. poniżej zera dorzucam jeszcze jedną bawełnianą bluzę (trochę luźniejszą co by weszła na tą pierwszą) ale też nie za luźną. That's It!
Spodnie - dresowe z ortalionu co by nie przemakały. Pod spodnie czasem krótkie bawełniane spodenki (obcięte ze zwykłych dresów co by tyłek grzały) lub bawełniane dresy jak niemożnie p**dzi.
Buty - trekingowe, za kostkę, ciepłe. Bez przesady max 100 zł z rynku bo i tak po sezonie wyp***sz.
Czapa - podstawa (tak jak bandana latem). Ja gnam w polarowej czapałce z Decathlon'a za 15 zł. Byle pod kask się mieściła...
Rękawiczki - albo kupisz windstopery za dwie stówki w zwyż albo zwykłe skurzane rękawiczki za 50 zł.
Przerobiłem masę rowerowych rękawiczek - żadne nie zdają egzaminu poniżej 5*C (stanęło na skurkowych z Bałuckiego za 3 dychy).
I najważniejsza sprawa - Komin lub maska.
Jak nie ma syberyjskich mrozów to pomykam w kominie, jak zaczyna glut pod nosem zamarzać to zakładam maskę neoprenową z polarowym golfem - nawet - 25*C mi w tym niestraszne.
[font=Garamond Bold][glow=red]Mess with the best - Die like the rest[/glow][/font]

Awatar użytkownika
Rowerowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:12
Mieszkam w: Łódź

Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Rowerowy » 01 cze 2016, 17:24

Dobre rady @Suseł na pewno przydadzą się każdemu.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 01 cze 2016, 22:01

Skoro już tak dokładnie chcecie to ja preferuję potówkę krótką, bluzę nie za grubą i najważniejsze kurtkę wiatrówkę. Tutaj mam akurat ciuchy typowo sportowe na rower (z odblaskami, ważna rzecz!). Z początku przerabiałem ciuchy z bawełny ale to była dla mnie masakra i po odłożeniu grosza uzbroiłem się w coś typowo na rower. Czapka gdy temp. spada koło 5 stopni bądź gdy jest silny wiatr. Tutaj akurat kupiłem typową do biegania (lekka i przewiewna) też z odblaskiem.
Gdy temperatura jest koło 0 i do - 10 to mam ocieplane gacie + dresy i długie narciarskie skarpetki. Na górze potówka długa, kurtka trochę jak bluza (ta wyżej wymieniona) i na to kurtka wiatrówka. Czapka na to bez dwóch zdań. U mnie taki komplet zdaje egzamin. Na buty koniecznie ochraniacze ! Stopy marzną bez nich w moment.

Nie dopatrzyłem że dział tyczy się zimowej odzieży więc trzymajmy się tematu i niech każdy opisze swój zimowy, późno jesienny, komplet ciuchów.

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: babawkasku » 02 cze 2016, 23:13

Oczywiście warstwy. Najlepiej, jako wierzchnia, sprawdza się u mnie kamizelka, która z zewnątrz chroni przed wiatrem, a od wewnątrz ma jakiś polar czy coś takiego. Może mam złą kurtkę, ale gdy chroniła przed wiatrem-to nie oddychała, pomimo ze miała ekstra wentylować. Spodnie Crafta z ociepleniem, Ja mam tylko problem z kominami...Paczka chusteczek to za mało. BYć może powinnam poszukać jakieś lepszej maski :)

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 03 cze 2016, 07:13

Jaki masz konkretnie z kominem problem ? Skoro nie komin to może kominiarka ?

ODPOWIEDZ