Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Doznałeś(aś) wypadku na terenie Łodzi? chcesz dostać porady co dalej? opisz sytuację w tym dziale,postaramy Ci się pomóc.
Awatar użytkownika
Cykloholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 12:57
Mieszkam w: Pabianice

Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: Cykloholik » 26 lut 2017, 19:44

Mieliście kiedyś taką sytuacje że nie mogliście się przełamać po wypadku i wsiąść na rower? Może i całe szczęście nie mieliście nigdy wypadku ale ja miałem w zeszłym roku na jego początku. Kilka dni temu wsiadłem na rower aby wyregulować nowe pedały SPD i zrobiłem kilka kółek po podwórku ale jednak jakoś dziwnie się czuje, tak jakoś nie pewnie.
Tylko Rower Panie :)

Redzio

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: Redzio » 26 lut 2017, 19:48

Mam podobnie. Miałem wypadek w tamtym roku. Wsiadłem na rower zrobiłem szybką rundkę po zdrowiu, ale to nie to co przed wypadkiem. Też czuje się nie tak jak to być powinno.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: Witboj » 26 lut 2017, 20:01

Pamiętam, że jak byłem mały to ugryzł mnie pies. Potem jak widziałem z daleka , że np. jakiś pies biega po ulicy to obchodziłem / objeżdżałem, taka miałem niechęć.

Wyrosłem ;-) . Mam psa :-) Czas leczy rany

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: pszemoo » 26 lut 2017, 22:07

Dokładnie tak jak pisze Witboj, za jakiś czas przejdzie. Najgorsze co możecie teraz zrobić to nie wsiadać na rower. Na początek wybierajcie miejsca mało uczęszczane, bez ruchu samochodowego.

Tapatalk...pszemoo

Redzio

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: Redzio » 17 kwie 2017, 09:13

Odświeżam temat.

Pamiętam w zeszłym miesiącu pomyślałem aaaa pójdę sobie na rower. Wszystko było spoko ubrałem się zniosłem rower na dół i.... wsiadłem.... ujechałem chyba 200 metrów i co... zawróciłem do domu nie pojechałem dalej. Dlaczego? sam nie wiem, tzn. czuję że mam jakąś blokadę przed jazdą. Nie wiem dlaczego ona się pojawia przecież od wypadku minęło sporo czasu (w zeszłym roku był).

Nawet przez głowę przeszła mi taka myśl że sprzedam rower :( kurde nie wiem czy jeszcze będę jeździł, mam nadzieję że to kiedyś minie.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: pszemoo » 17 kwie 2017, 09:28

Patrz post wyżej ;)
Zbyt długa przerwa. Spakuj rower do auta i do lasu, daleko od miejskiego zgiełku zacznij jeździć.

Awatar użytkownika
DonPanczo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2017, 11:54
Mieszkam w: Pabianice
Imię: Bartek

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: DonPanczo » 17 kwie 2017, 12:14

pszemoo pisze:Patrz post wyżej ;)
Zbyt długa przerwa. Spakuj rower do auta i do lasu, daleko od miejskiego zgiełku zacznij jeździć.
To się tylko tak łatwo mówi. Miałem wypadek co prawda 6 lat temu ale również miałem spore opory w dalszej jeździe. To po prostu trzeba w sobie w swojej psychice przełamać. Żaden las nic z tych rzeczy to musi pęknąć w głowie ta blokada.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: pszemoo » 17 kwie 2017, 12:19

Ale na ulicy, gdzie jest ruch uliczny i pelno ludzi raczej cieżko to zrobić. Najpierw musi zacząć "oswajać się" na nowo z rowerem jak już się w miarę pewnie będzie czuł to stopniowo zacząć wracać do cywilizacji.

Awatar użytkownika
DonPanczo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2017, 11:54
Mieszkam w: Pabianice
Imię: Bartek

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: DonPanczo » 17 kwie 2017, 12:22

Tutaj nie chodzi o oswajanie się z rowerem, tylko z tym co będzie go otaczać podczas jazdy "ponownej" ponownego wracania do jazdy. Redzio musi nauczyć się od nowa nie bać jazdy między ludźmi i między samochodami. To tak jak człowiek po wypadku i urazu kręgosłupa uczy się ponownie chodzić. Wydaje mi się że to jest to samo.

Awatar użytkownika
Azazel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2016, 17:09

Re: Jak przełamać się po wypadku i wsiąść na rower?

Post autor: Azazel » 18 kwie 2017, 09:35

W Styczniu po upadku zerwałem więzadło ACL, na rowerze jeszcze nie siedziałem ale mam straszne parcie na jazdę. Jestem bardzo ciekaw jak to będzie jak w końcu będę mógł wsiąść na rower.

ODPOWIEDZ