Jakie marki rowerów polecacie?

Dyskusje o stylach jazdy i odżywianiu.
Awatar użytkownika
olomax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2018, 18:03

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: olomax » 07 maja 2018, 18:48

Majki pisze:dlatego wydaje mi się, że przed zakupem każdy powinien wsiąść na rower i przeprowadzić jazdę próbną. Z tym nie powinno być żadnego problemu, a i może odkryjecie typ roweru, który przypadnie Wam do gustu jak mnie 29er
Jak jest okazja to zapytam doświadczonych. Co sprawdzacie w pierwszej kolejności przy testowaniu roweru?
accelerate pisze: jakie gadżety masz na myśli? Nie spotkałem się nigdy z żadnymi niepotrzebnymi gadżetami przy zakupie roweru :P
Gadżety i dodatkowe produkty są wszędzie. Pewnie chodzi o jakieś uchwyty na bidon, pokrowce, lampeczki, dzwoneczki itp. Komuś się przyda, a inny wyda pieniądze i będzie żałował. Kwestia indywidualna.
accelerate pisze: sklepów sportowych na szczęście jest bardzo dużo a jeśli ktoś szuka towaru z niskiej lub średniej półki cenowej to asortyment w każdym z nich jest bardzo baaaardzo podobny więc to raczej nie problem wypatrzeć coś w necie a potem na żywo znaleźć w sklepie. A jeśli w necie jest np taniej to może to trochę "januszowy" sposób ale można iść do sklepu, sprawdzić a potem zamówić w internecie :P Ja przyznam się, że dość często tak robię z odzieżą.
Niestety czasem w Internecie jest dużo większy wybór. Niby zrozumiałe ale jak się coś upatrzy i w paru sklepach stacjonarnych nie ma, to można się zniechęcić.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: pszemoo » 19 maja 2018, 13:05

W pierwszej kolejności trzeba dobrać dobrze wielkość ramy, wielkość kół. Jeśli rower ma mieć amortyzator to warto żeby miał główkę ramy typu taper, daje to możliwość wymiany amortyzatora na nowszy bez większych komplikacji. Wg mnie warto zwrócić uwagę na wagę roweru im lżej tym lepiej ale oczywiście cena będzie wyższa, ale naprawdę czuć różnicę czy jedziesz rowerem 15 kg czy 10 kg.
Hamulce hydrauliczne w tanich modelach z reguły są montowane bardzo słabe, warto na to zwrócić uwagę, bo wymiana ich na wyższy model to spory wydatek. Cała reszta osprzętu wg mnie może być sukcesywnie wymieniania wraz ze zużywaniem się części i stopniem zaawansowania "rowerowaniem" ;)
Co do pytania tematu jaka firma? Wg mnie taka której modele Ci się podobają, są wygodne i są w Twoim zasięgu finansowym.

Awatar użytkownika
Monet24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2019, 19:23
Imię: Kacper

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Monet24 » 14 wrz 2019, 16:41

Rock Rider polecam !

Awatar użytkownika
Koronowa
Gaduła
Gaduła
Posty: 40
Rejestracja: 04 mar 2020, 11:50
Imię: Daria

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Koronowa » 24 sie 2023, 16:08

Ja od lat jeżdżę Rockriderem i bardzo go sobie cenię i sprawuje mi się rewelacyjnie

ODPOWIEDZ