Jakie marki rowerów polecacie?

Dyskusje o stylach jazdy i odżywianiu.
Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Majki » 04 lip 2016, 01:42

dlatego wydaje mi się, że przed zakupem każdy powinien wsiąść na rower i przeprowadzić jazdę próbną. Z tym nie powinno być żadnego problemu, a i może odkryjecie typ roweru, który przypadnie Wam do gustu jak mnie 29er

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Nowka » 23 kwie 2018, 18:33

No tak, marka zawsze kosztuje najwięcej. Ale chyba warto zapłacić za dobry model jeżeli chce się pokonywać długie dystanse, nie?

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Diodek_pl » 24 kwie 2018, 00:11

Ale wysoki model nie gwarantuje że będziesz pokonywać większe dystanse w lepszym czasie. Dużo zależy od kondycji. Jak ktoś ma siłę to i na niedrogim rowerze będzie nabijał kilometry.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: madziix » 27 kwie 2018, 18:05

No ale też trzeba zwrócić uwagę na komfort podczas jazdy :) Nie ma co się męczyć jak nie czujemy się komfortowo i dobrze na swoim rowerze

Awatar użytkownika
luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2018, 13:08
Imię: Zuza

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: luka » 29 kwie 2018, 14:11

madziix pisze:No ale też trzeba zwrócić uwagę na komfort podczas jazdy :) Nie ma co się męczyć jak nie czujemy się komfortowo i dobrze na swoim rowerze
no to chyba na etapie kupowania, trzeba zdecydować czy się dobrze na nim czujemy czy nie. Siodełko w prawdzie zawsze mozna wymienić na inne , bardziej " pod swój tyłek " ale wielkość ramy i kół to raczej aspekty na które trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu, żeby potem nie płakać że coś nie tak :D

Nowka pisze:No tak, marka zawsze kosztuje najwięcej. Ale chyba warto zapłacić za dobry model jeżeli chce się pokonywać długie dystanse, nie?
No niby tak ale jakiś zdrowy rozsądek trzeba zachować, żeby nie zapłacić 3x więcej niz rower jest wart za coś, co będzie miało "znaną markę " Też osobna kwestia ile znaczy " dużo" dla kogoś :P Ja raczej bardzo tanim egzemplarzom nie ufam, na drogie mnie nie stać więc najlepiej oscylować w średnią półkę :D

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Nowka » 30 kwie 2018, 19:03

Diodek_pl pisze:Ale wysoki model nie gwarantuje że będziesz pokonywać większe dystanse w lepszym czasie. Dużo zależy od kondycji. Jak ktoś ma siłę to i na niedrogim rowerze będzie nabijał kilometry.
Nie dopowiedziałem. Chodziło mi w podtekście o to, że droższy model to lepsze podzespoły (w teorii) i dzięki temu większy komfort z jazdy. Mogę się oczywiście mylić, bo weteranem nie jest i daleko mi do experta, ale tak mi się wydaje przynajmniej :)
madziix pisze:No ale też trzeba zwrócić uwagę na komfort podczas jazdy :) Nie ma co się męczyć jak nie czujemy się komfortowo i dobrze na swoim rowerze
Dlatego też nie rozumiem ludzi którzy kupują takie rzeczy w sklepach online albo na allegero. Ja muszę na rower wsiąść, przejechać się przed zakupem i wtedy mogę podejmować decyzję.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Diodek_pl » 02 maja 2018, 16:48

Nowka pisze: Nie dopowiedziałem. Chodziło mi w podtekście o to, że droższy model to lepsze podzespoły (w teorii) i dzięki temu większy komfort z jazdy. Mogę się oczywiście mylić, bo weteranem nie jest i daleko mi do experta, ale tak mi się wydaje przynajmniej :)
Nie zawsze tak jest. Z tego co widziałem to Trek ma gorsze, bądź porównywalne, podzespoły niż Kross który jest tańszy o 1/3 ceny Treka. Ale rama w Treku jest jakościowo przepaścią dla Krosa. Dodatkowo wieczysta gwarancja i ponoć z wymianą nie ma problemów, czego nie można powiedzieć o Krosie. Tyle że to teoria, aż tak w tym nie siedzę aby potwierdzić w 100%. Chociaż po sieci krąży tekst o gwarancjach, i ponoć coś w nim jest.

Nawiązując do kupna, też jestem za tym aby rower przymierzyć. No chyba że zamawiasz model z którym miałeś już styczność, to inna bajka.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: madziix » 06 maja 2018, 14:15

Nowka pisze:Nie dopowiedziałem. Chodziło mi w podtekście o to, że droższy model to lepsze podzespoły (w teorii) i dzięki temu większy komfort z jazdy. Mogę się oczywiście mylić, bo weteranem nie jest i daleko mi do experta, ale tak mi się wydaje przynajmniej :)
czasami też jest tak że droższe mają po prostu więcej "gadżetów" które czasami użytkownikowi nie są potrzebne :) dlatego jak chodzi o rowery to jestem za rometem
Nowka pisze:Dlatego też nie rozumiem ludzi którzy kupują takie rzeczy w sklepach online albo na allegero. Ja muszę na rower wsiąść, przejechać się przed zakupem i wtedy mogę podejmować decyzję.
też sobie tego nie wyobrażam, wiadomo w internecie ile ludzi tyle opinii i każdy dopasowywuje pod siebie, więc najlepsza opcją jest pojechanie do sklepu i "przymierzenie" roweru pod siebie

Awatar użytkownika
accelerate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2018, 14:53
Imię: Jan

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: accelerate » 06 maja 2018, 15:22

Diodek_pl pisze:
Nowka pisze: Nie dopowiedziałem. Chodziło mi w podtekście o to, że droższy model to lepsze podzespoły (w teorii) i dzięki temu większy komfort z jazdy. Mogę się oczywiście mylić, bo weteranem nie jest i daleko mi do experta, ale tak mi się wydaje przynajmniej :)
Nie zawsze tak jest. Z tego co widziałem to Trek ma gorsze, bądź porównywalne, podzespoły niż Kross który jest tańszy o 1/3 ceny Treka. Ale rama w Treku jest jakościowo przepaścią dla Krosa. Dodatkowo wieczysta gwarancja i ponoć z wymianą nie ma problemów, czego nie można powiedzieć o Krosie. Tyle że to teoria, aż tak w tym nie siedzę aby potwierdzić w 100%. Chociaż po sieci krąży tekst o gwarancjach, i ponoć coś w nim jest.

Nawiązując do kupna, też jestem za tym aby rower przymierzyć. No chyba że zamawiasz model z którym miałeś już styczność, to inna bajka.
Trek to już raczej dla ludzi z bardzo grubym portfelem. Jeśli ktoś nie spędza całego wolnego czasu na rowerze to wg mnie romet albo kross w pełni wystarczą. Sam spędzam dość dużo czasu na rowerze a mam rometa i raczej szkoda by mi było kasy na treka.
madziix pisze:
Nowka pisze:Nie dopowiedziałem. Chodziło mi w podtekście o to, że droższy model to lepsze podzespoły (w teorii) i dzięki temu większy komfort z jazdy. Mogę się oczywiście mylić, bo weteranem nie jest i daleko mi do experta, ale tak mi się wydaje przynajmniej :)
czasami też jest tak że droższe mają po prostu więcej "gadżetów" które czasami użytkownikowi nie są potrzebne :) dlatego jak chodzi o rowery to jestem za rometem
jakie gadżety masz na myśli? Nie spotkałem się nigdy z żadnymi niepotrzebnymi gadżetami przy zakupie roweru :P
madziix pisze:
Nowka pisze:Dlatego też nie rozumiem ludzi którzy kupują takie rzeczy w sklepach online albo na allegero. Ja muszę na rower wsiąść, przejechać się przed zakupem i wtedy mogę podejmować decyzję.
też sobie tego nie wyobrażam, wiadomo w internecie ile ludzi tyle opinii i każdy dopasowywuje pod siebie, więc najlepsza opcją jest pojechanie do sklepu i "przymierzenie" roweru pod siebie
sklepów sportowych na szczęście jest bardzo dużo a jeśli ktoś szuka towaru z niskiej lub średniej półki cenowej to asortyment w każdym z nich jest bardzo baaaardzo podobny więc to raczej nie problem wypatrzeć coś w necie a potem na żywo znaleźć w sklepie. A jeśli w necie jest np taniej to może to trochę "januszowy" sposób ale można iść do sklepu, sprawdzić a potem zamówić w internecie :P Ja przyznam się, że dość często tak robię z odzieżą.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Jakie marki rowerów polecacie?

Post autor: Diodek_pl » 06 maja 2018, 15:42

accelerate pisze: Trek to już raczej dla ludzi z bardzo grubym portfelem. Jeśli ktoś nie spędza całego wolnego czasu na rowerze to wg mnie romet albo kross w pełni wystarczą. Sam spędzam dość dużo czasu na rowerze a mam rometa i raczej szkoda by mi było kasy na treka.
Ja właśnie mam Treka i jestem bardzo zadowolony. Fakt, model z wyższej półki to jest, ale moje wymagania spełnił w 100%. Trasy leśne, czy górki i pagórki Łódzkie to czysta przyjemność. Co będzie dalej, czas zweryfikuje. Unibike do pięt mu nie dorasta, ale to nie ta klasa sprzętu by porównywać. Na temat Rometa się nie wypowiem, miał być pierwotnie właśnie Romet MUSTANG, ale producent nawalił i wyszło jak wyszło.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

ODPOWIEDZ