Opony na asfalt

Dyskusje o stylach jazdy i odżywianiu.
Awatar użytkownika
milosz99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2016, 19:48

Opony na asfalt

Post autor: milosz99 » 02 lip 2016, 20:23

Cześć ostatnio przerzuciłem się na jazdę prawie tylko po asfalcie 90% asfalt i 10 % drogi utwardzone. W swoim obecnym rowerze mam dość grube opony i chyba mam dość nietypową oponę bo nie mogę i nie mogę znaleźć rozmiarów ki albo za mało się na tym znam ;d Chciał bym was poprosić o dobór rozmiaru opony i o poradę która byłaby dobra. Przeznaczyć mogę na nie 150 (no jak by była duża różnica to byłbym wstanie dać 200 zł ) z góry dzięki za pomoc . Obrazek
Obrazek
To jest moja aktualna obręcz i opona.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Opony na asfalt

Post autor: Maksiu » 02 lip 2016, 20:36

Masz napisane jaka to opona, 29 cali o szerokości 2.1 czyli typowa opona MTB. Jak chcesz zwiększyć szybkość to szukaj opon z niskim oporem toczenia.

Awatar użytkownika
milosz99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2016, 19:48

Re: Opony na asfalt

Post autor: milosz99 » 02 lip 2016, 20:38

No dziękuje za informacje ;)

A może masz jakiś konkretny model opony ?

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Opony na asfalt

Post autor: Maksiu » 03 lip 2016, 00:30

Coś się dobierze. Podaj mi zakres który jest w nawiasie podany na drugim zdjęciu xx-622, tych pierwszych dwóch cyfr nie mogę się rozczytać. Obstawiam 54 ale nie jestem pewien.
Genialne dla mnie były Schwalbe RACING RALPH ale cena zaporowa, i mocno ponad Twój budżet. Naprawdę fajne oponki do szybkości i bardzo małe opory toczenia. Niestety po pewnym czasie poddawały się zbyt często na terenach po których ja najczęściej jeżdżę i po którejś wulkanizacji odpuściłem je. W Twoim wypadku one by się pewnie spisały znakomicie.
Tak więc proponuję Smart Samy (29x2,1 (54-622)) https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/o ... 33642.html. Niestety lekko musisz nagiąć budżet 150 zł, ale to minimalnie dosłownie. Opcjonalnie możesz poszukać w sieci, może znajdziesz taniej.

Poczekaj też na innych, oni pewnie coś od siebie dodadzą i będziesz miał co wybierać ;)

Awatar użytkownika
milosz99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2016, 19:48

Re: Opony na asfalt

Post autor: milosz99 » 03 lip 2016, 13:12

Tak tam jest 54. Dziękuje wyglądają Smart Samy dość interesująco ;) a te Schwalbe RACING RALPH dużo się różnią oporami toczenia ? czy cena wyższa jest ze względu na jakość oponki ?

Bo założenia cieńszej opony nie ma możliwości ? bo w sklepie jak byłem to mi powiedziano że z tym nie będzie żadnego problemu.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Opony na asfalt

Post autor: Maksiu » 04 lip 2016, 08:54

RR w stosunku do SS jeśli chodzi o opory toczenia jest odczuwalna, tak jak cena ;)

Jeśli chodzi o dobór opony to powiem ciut inaczej, możliwość jest ale efekt może być różny.
Nie zaleca się w Twoim przypadku zakładania opony węższej niż masz obecnie. Masz tutaj tabelę jak powinno dobrać się opony do rozmiaru obręczy

Obrazek

Teoretycznie 50 (50-622 dla przykładu czyli 29" 2.0) powinno jeszcze współpracować (mimo niezgodności tabeli) ale niżej już broń Boże. Jednak to jest teoria a praktyka zawsze swoje. Od siebie nie polecam zejść poniżej 54. Zamiast zmniejszać oponkę to kieruj się ku oponie o niskim oporze toczenia. Druga rzecz, na wąskich oponach rower będzie też komicznie wyglądać, monstrum MTB na cienkich oponach ale to już sprawa drugorzędna.

Jeśli ktoś Ci się podpisuje pod tym że będzie ok to śmiało, chyba wie co robi. Ja piszę tutaj tylko swoje zdanie.

Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Opony na asfalt

Post autor: Majki » 06 lip 2016, 02:09

może czegos takiego potrzebujuesz?

Obrazek

bardziej płaskiego bieżnika nie widziałem, a opony dostępne pod adresem (i to jeszcze w promocji):
http://allegro.pl/opona-continental-cru ... 87448.html

Awatar użytkownika
milosz99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2016, 19:48

Re: Opony na asfalt

Post autor: milosz99 » 08 lip 2016, 14:56

oo dzięki za pomoc ;) tak one będą chyba idealne na asfalt ;) dziękuje za porady i opinie.

Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Opony na asfalt

Post autor: Majki » 12 lip 2016, 21:53

jak kupisz to daj znać, gdy zamontujesz i zaczniesz korzystać - sam potrzebuję nowych opon do 29era, to zrecenzujesz czy warto :)

ODPOWIEDZ