Sezon się zbliża wielkimi krokami

Dyskusje o stylach jazdy i odżywianiu.
Awatar użytkownika
accelerate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2018, 14:53
Imię: Jan

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: accelerate » 06 maja 2018, 15:07

Diodek_pl pisze:Ja bym był za crossem.
Nie wiem skąd jesteś, ale najlepiej było by Ci podjechać do jakiegoś sklepu rowerowego i przejechać się na jednym i drugim. Wtedy masz orientacyjne pojęcie w który typ roweru się kierować.
gdyby chodziło o jazdę głównie po poboczach i od czasu do czasu drogi asfaltowe to wtedy owszem (chociaż ja bym i tak postawił na górala a nie na crossa ale to już kwestia gustu). W tym przypadku chyba najlepszy będzie trekkingowy. Chociaż to też zależy jak dalekie dystanse pokonuje bo i tu góral może okazać się lepszy.

Awatar użytkownika
olomax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2018, 18:03

Post autor: olomax » 07 maja 2018, 18:33

olomax pisze:Diodek_pl pisze:
Ja bym był za crossem.
Nie wiem skąd jesteś, ale najlepiej było by Ci podjechać do jakiegoś sklepu rowerowego i przejechać się na jednym i drugim. Wtedy masz orientacyjne pojęcie w który typ roweru się kierować.

Jak to wygląda z tymi jazdami próbnymi? Dostaje się rower testowy, którym można normalnie śmignąć po mieście?


madziix pisze:
wydaje mi się że sprawdzi się tutaj rower trekkingowy patrzyłeś może na jakieś ?

Też się zastanawiam nad trekkiem ale od czasu do czasu jeżdżę po lesie, a tam wiadomo...czasem błoto, wyboje itp.


accelerate pisze:
gdyby chodziło o jazdę głównie po poboczach i od czasu do czasu drogi asfaltowe to wtedy owszem (chociaż ja bym i tak postawił na górala a nie na crossa ale to już kwestia gustu). W tym przypadku chyba najlepszy będzie trekkingowy. Chociaż to też zależy jak dalekie dystanse pokonuje bo i tu góral może okazać się lepszy.

Czyli góral lepszy na krótkie dystanse? Z czego to wynika?
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018, 23:23 przez Diodek_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Diodek_pl » 07 maja 2018, 23:21

olomax
Jak to wygląda z tymi jazdami próbnymi? Dostaje się rower testowy, którym można normalnie śmignąć po mieście?
Idzie się do sklepu i patrzysz na asortyment. Jak jakiś rower wpadnie Ci w oko to gadasz ze sprzedawcą czy można przetestować. Zależnie od sklepu masz opcję przejażdżki po wybranym przez nich terenie.
Rower do wypożyczenia do testów dają tylko więksi gracze, ale to trzeba szukać po sieci kiedy, i gdzie, będą opcje wypożyczenia rowerów. Poza tym to tylko sprzęty z wyższej półki, albo co najmniej średniej tam są. Ale mogę się mylić. Nie śledzę takich wydarzeń.
W ostateczności popytaj znajomych jakie mają rowery i czy ewentualnie Ci go użyczą.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2018, 13:08
Imię: Zuza

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: luka » 19 maja 2018, 13:34

Diodek_pl pisze: Idzie się do sklepu i patrzysz na asortyment. Jak jakiś rower wpadnie Ci w oko to gadasz ze sprzedawcą czy można przetestować. Zależnie od sklepu masz opcję przejażdżki po wybranym przez nich terenie.
Rower do wypożyczenia do testów dają tylko więksi gracze, ale to trzeba szukać po sieci kiedy, i gdzie, będą opcje wypożyczenia rowerów. Poza tym to tylko sprzęty z wyższej półki, albo co najmniej średniej tam są. Ale mogę się mylić. Nie śledzę takich wydarzeń.
W ostateczności popytaj znajomych jakie mają rowery i czy ewentualnie Ci go użyczą.
W sumie bardzo fajna opcja z testowaniem, wiecie może czy w Rometowych sklepach istnieje taka możliwość jazdy testowej ?

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Diodek_pl » 19 maja 2018, 23:47

http://sklep-romet.pl/index.php?route=i ... tion_id=20

Na stronie coś tam mają, ale aktualnie wrzucili jeden wielki obrazek zamiast działającej strony. Na nic się nie da kliknąć.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
Koronowa
Gaduła
Gaduła
Posty: 40
Rejestracja: 04 mar 2020, 11:50
Imię: Daria

Re: Sezon się zbliża wielkimi krokami

Post autor: Koronowa » 14 wrz 2023, 14:03

Jak dla mnie cross raczej wygrywa na takich trasach, no ale to jak co kto woli :)

ODPOWIEDZ