Jaki typ roweru lubicie?

Dyskusje o stylach jazdy i odżywianiu.
Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: madziix » 27 kwie 2018, 18:04

Nowka pisze:Ja mam aktualnie coś ala mtb ale chciałbym przesiąść się na jakiś trekking żeby móc na dłuższe wycieczki jeździć.
masz coś już upatrzonego ?

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: Nowka » 27 kwie 2018, 19:00

Możliwe Wagant, ale jeszcze się nie zdecydowałem

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: madziix » 27 kwie 2018, 21:39

Nowka pisze:Możliwe Wagant, ale jeszcze się nie zdecydowałem
czyli rozumiem że romet a czym Cię zainteresował że akurat na niego zwróciłeś uwagę ?

Awatar użytkownika
luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2018, 13:08
Imię: Zuza

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: luka » 29 kwie 2018, 14:02

Ja uwielbiam jeździć na wycieczki , w plener ze znajomymi , wtedy człowiek najlepiej wypoczywa. Nie wiem do końca jaki rower odpowiada jeżdżeniu na przejażdżki , dłuższe lub krótsze, ale planuję kupić rower w przyszłym miesiącu, mój staruszek już odszedł na emeryturę :C

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
madziix pisze: czyli rozumiem że romet a czym Cię zainteresował że akurat na niego zwróciłeś uwagę ?
Mi znajomi bardzo polecali rometa właśnie, że podobno spisuje się super i rowery też mają wygodne. Nie wiem ile w tym prawdy bo sama jeszcze nie jeździłam na takowych :D Może ktoś tutaj wie czy to prawda?

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: Diodek_pl » 30 kwie 2018, 00:29

Też polowałem w zeszłym roku na Rometa, ale modele ciut wyższe i skończyło się na tym że poszukiwałem rower który istniał tylko w sieci. Chyba naprawdę nieliczni go widzieli, ale i w to powątpiewam. Finalnie kupiłem konkurencyjny produkt.
Spisywanie się roweru to w dużej mierze nie zależy od producenta, ale jakiej jakości podzespoły Ci się trafią. Ja miałem nie jeden rower marki Unibike. Po ostatnim, Unibike Fllte, nigdy nie kupie nic tej firmy. Rower nie dalej jak parę miesięcy po zakupie zaczął się sypać, dosłownie. Co jakiś czas padała jakaś część. W serwisie standardowa śpiewka że uszkodzenie mechaniczne. Zawsze kupuję rowery nowe, ale tutaj kupiłem nowy bubel. Pech ? Być może. Tak czy siak pożegnałem się z tą firmą permanentnie i nigdy nikomu nie polecę ich rowerów z serii MTB. Reasumując, wszyscy mamy zdanie dobre o jakiejś marce, dopóki nie będziemy mieli z nią pod górkę :)
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
Nowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Imię: Tomek

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: Nowka » 30 kwie 2018, 18:54

madziix pisze: czyli rozumiem że romet a czym Cię zainteresował że akurat na niego zwróciłeś uwagę ?
Po pierwsze cena madziix i możliwość rat. Wiesz, ciężko od tak wyłożyć sporą sumę na rower - zachciankę. Po drugie podobno ważna jest amortyzacja przy trekkingach, a on ma tzw. widelec amortyzowany. Do tego z opinii wynika, że trekkingi idealnie nadają się na dłuższe trasy. No i widziałem go też w salonie (prawie jakbym samochód kupował he he) i bardzo przypadł mi do gustu.
luka pisze:Mi znajomi bardzo polecali rometa właśnie, że podobno spisuje się super i rowery też mają wygodne. Nie wiem ile w tym prawdy bo sama jeszcze nie jeździłam na takowych Może ktoś tutaj wie czy to prawda?
Ja bym powiedział, że jak dbasz tak masz. Jeżeli dbasz o rower od nowości (i oczywiście jest on w dobrym stanie, a nie bubel o jakim pisał Diodek - nawiasem współczuje ilości nerwów) to będzie Ci się na nim dobrze jeździło, bo to nie jest auto. Masz koła, łańcuch i napęd własny :)

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: Diodek_pl » 02 maja 2018, 16:57

Od biedy dodasz silnik, aku, lekko przerobisz i masz elektryka ;)
A tak poważnie, to ludzi jak dbają o rowery to można do dziś spotkać osoby jeżdżące na Wigry 3. Nie jest to komfort jak na nowoczesnych rowerach, ale da się jeździć. Dużo zależy co kto wymaga od sprzętu.
Ogółem przy zakupie wymijajcie markety spożywcze i ich sprzęty, nie słyszałem jeszcze dobrych opinii o tych rowerach, ciekawe czemu ? :)
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
Doradca.Romet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2018, 22:11
Imię: Wojciech

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: Doradca.Romet » 06 maja 2018, 11:53

Nowka pisze: Po pierwsze cena madziix i możliwość rat. Wiesz, ciężko od tak wyłożyć sporą sumę na rower - zachciankę. Po drugie podobno ważna jest amortyzacja przy trekkingach, a on ma tzw. widelec amortyzowany. Do tego z opinii wynika, że trekkingi idealnie nadają się na dłuższe trasy. No i widziałem go też w salonie (prawie jakbym samochód kupował he he) i bardzo przypadł mi do gustu.
Witam,
Rowery trekingowe zdecydowanie nadają się na długie trasy. Zwłaszcza jeśli chcesz dołożyć do tego jeszcze sakwy.
luka pisze:Mi znajomi bardzo polecali rometa właśnie, że podobno spisuje się super i rowery też mają wygodne. Nie wiem ile w tym prawdy bo sama jeszcze nie jeździłam na takowych Może ktoś tutaj wie czy to prawda?
My jako firma też mamy bardzo niewiele reklamacji czym możemy się zdecydowanie chwalić bo cieszy nas to, że dzięki ciężkiej pracy całego zespołu nasi użytkownicy są zadowoleni.
Nowka pisze:Ja bym powiedział, że jak dbasz tak masz. Jeżeli dbasz o rower od nowości (i oczywiście jest on w dobrym stanie, a nie bubel o jakim pisał Diodek - nawiasem współczuje ilości nerwów) to będzie Ci się na nim dobrze jeździło, bo to nie jest auto. Masz koła, łańcuch i napęd własny :)
Jeśli chodzi o dbanie o rower i jego serwis są to podstawowe sprawy aby zachować rower w dobrym stanie przez wiele lat. Dodatkowo aby zachować gwarancję na rowery w naszej firmie należy wybrać się do autoryzowanego serwisu.

Pozdrawiam
Wojciech
Doradca online Romet
nowyromet.pl

Awatar użytkownika
madziix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2018, 17:56
Imię: Madziulla

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: madziix » 06 maja 2018, 14:10

Doradca.Romet pisze:Witam,
Rowery trekingowe zdecydowanie nadają się na długie trasy. Zwłaszcza jeśli chcesz dołożyć do tego jeszcze sakwy.
a jak z doborem kół jakie wybrać na taki rower trekkingowy ? Każdy model jest wyposażony w światło i bagażnik ?
Doradca.Romet pisze:My jako firma też mamy bardzo niewiele reklamacji czym możemy się zdecydowanie chwalić bo cieszy nas to, że dzięki ciężkiej pracy całego zespołu nasi użytkownicy są zadowoleni.
a jak długi jest okres Waszej gwarancji ?
Doradca.Romet pisze:Jeśli chodzi o dbanie o rower i jego serwis są to podstawowe sprawy aby zachować rower w dobrym stanie przez wiele lat. Dodatkowo aby zachować gwarancję na rowery w naszej firmie należy wybrać się do autoryzowanego serwisu.
czy we Wrocławiu znajduję się takowy serwis ? Właśnie tam mieszkam i szczerze mówiąc jestem zainteresowana ofertą, ale wiadomo serwis też ważny

Awatar użytkownika
accelerate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2018, 14:53
Imię: Jan

Re: Jaki typ roweru lubicie?

Post autor: accelerate » 06 maja 2018, 15:02

madziix pisze:
Doradca.Romet pisze:Witam,
Rowery trekingowe zdecydowanie nadają się na długie trasy. Zwłaszcza jeśli chcesz dołożyć do tego jeszcze sakwy.
a jak z doborem kół jakie wybrać na taki rower trekkingowy ? Każdy model jest wyposażony w światło i bagażnik ?
Chyba zbyt piękne aby było prawdziwe. Takie akcesoria to chyba trzeba osobno dokupić
madziix pisze:
Doradca.Romet pisze:My jako firma też mamy bardzo niewiele reklamacji czym możemy się zdecydowanie chwalić bo cieszy nas to, że dzięki ciężkiej pracy całego zespołu nasi użytkownicy są zadowoleni.
a jak długi jest okres Waszej gwarancji ?
takie rzeczy to pewnie zależą od modelu. Chociaż mogę się mylić
madziix pisze:
Doradca.Romet pisze:Jeśli chodzi o dbanie o rower i jego serwis są to podstawowe sprawy aby zachować rower w dobrym stanie przez wiele lat. Dodatkowo aby zachować gwarancję na rowery w naszej firmie należy wybrać się do autoryzowanego serwisu.
czy we Wrocławiu znajduję się takowy serwis ? Właśnie tam mieszkam i szczerze mówiąc jestem zainteresowana ofertą, ale wiadomo serwis też ważny
serwis powinnaś mieć zagwarantowany w sklepie sportowym w którym kupujesz rower. Jeśli nic nie jest popsute a chodzi tylko np o wymianę opony, wyregulowanie itp to nie powinno być z tym problemu

ODPOWIEDZ