Wyprawa Czarnym Szlakiem Wzniesień Łódzkich

Ustawiamy się na treningi MTB treningi Szosowe i innego rodzaju jak i na wspólne wyprawy.
Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Wyprawa Czarnym Szlakiem Wzniesień Łódzkich

Post autor: Lutoslaw » 19 lut 2017, 14:07

Podczas ostatniej sobotniej jazdy z kolegą Witboj padł pomysł zorganizowania wycieczki po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.

Termin wycieczki do ustalenia wstępnie myślimy o maju. Osobiście mam obawy,  1-3 pracuje potem pewnie komuś wypadną jakieś komunie - pomyślimy ustalimy.

Link do mapy: http://www.openstreetmap.org/relation/1 ... 86/19.5962
Sama trasa liczy sobie 75 km teren zróżnicowany od asfaltu przez polne drogi piach i kocie łby. Kolarka odpada choć przełajówka/grawel  lub miejski powinny dać radę (radzę jednak wybrać się góralem)
Szlak jest dobrze oznaczony choć czasem można zbłądzić ( a to jakiś krzak zasłoni oznakowanie albo wandale coś zniszczą albo się zapiernicza jak wariat)
Przejechałem  szlak  w zeszłym roku ale ja to traktuje jako wyzwanie/trening więc jechałem ostro sama jazda zajęła mi 4h 30min a  z dojazdem wyszło 95km. Jako wycieczka oczywiście inaczej podejdę do tematu. Obmyślimy postoje i ciekawe miejsca do zwiedzenia tudzież jakiś popas w przydrożnej knajpie.

Wstępnie z obowiązkowych rzeczy:

1. kask na głowie
2. zapasowa dętka
3. zapas żarcia ( w zeszłym roku mi brakło - wstyd mi ale kradłem jabłka i kukurydze z pól :twisted: taki byłem głodny)
4. zapas picia - oczywiście zależy jakie temperatury według wyliczeń endomondo  2l
5. dokumenty + parę złoty na lody ;)

Trzeba się przygotować jak na 100 km początkujących odsyłam do znanego szajbusa: https://www.youtube.com/watch?v=cBzqbiZb2TU

Założyłem nowy temat żeby nie zaśmiecać tutaj. Kilka fotek z mojego wypadu: http://bikelodz.pl/viewtopic.php?f=55&t ... 2406#p2406

Temat otwarty. Zapraszam do dyskusji, propozycji i myślmy nad terminem.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 19:03 przez Lutoslaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Redzio

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: Redzio » 19 lut 2017, 14:22

Dobry pomysł. Więc ja dołożę coś od siebie i zakładam wydarzenie na Facebooku aby więcej ludzików miało szanse się dowiedzieć o wycieczce i żeby "tłum" :D z nami pojechał.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: Witboj » 19 lut 2017, 16:40

Dziękuje Lutosławie za rozpoczęcie fajnego projektu. Po pierwsze nic nie jest jeszcze ustalone - każda osoba, która chce wziąć udział w  wycieczce może składać propozycje. Wybierzemy najlepsze na zasadzie demokracji, czyli wygrywa propozycja, do której przychyli się najwięcej uczestników. Po drugie - wycieczka ma być dostępna dla każdego, tzn. przewidywana prędkość ok. 12 km/h, czekamy jakby komuś coś się przytrafiło (np. awaria roweru).
Administracja forum nie jest organizatorem wycieczki, forum jedynie narzędziem, za pomocą którego uczestnicy wycieczki się sami zorganizują.

Do rzeczy do zabrania dodałbym jeszcze :
a) trochę kasy :-) i dokumenty (np. dowód osobisty i kartę rowerową dziecka)
b) ubezpieczenie - oczywiście polecam ubezpieczyć się na cały rok, a nie tylko na tą wycieczkę (OC, NW), np: http://www.planetamlodych.com.pl/ - dla starszych też mają opcje)
c) zabezpieczenie roweru - jak będziemy stawać na zwiedzanie / jedzenie to może się przydać. To oznacza również, że lepiej mieć plecak niż sakwy rowerowe (chyba, że łatwo demontowalne). To tylko jednodniowa wycieczka. Możemy również rozważyć "stróżowanie" na zmianę.

1) Zacznijmy od daty. Ja bym optował za terminami majowymi bo jak wszystko się uda, to przecież musimy zdążyć następne wypady zorganizować :-) Tzw. długi weekend odpada bo dużo ludzi ma wyjazdy do rodzimy, mini-wakacje w tym terminie itd. Dzień to raczej sobota, żeby w niedzielę mięśnie odpoczęły (ale możemy dyskutować). Więc w praktyce rozmawiamy o 6, 13, 20, 27 maja. 
2) Musimy ustalić miejsce startu / zbiórki. Musi to być miejsce w pobliżu parkingu, żeby osoby, które do miejsca zbiórki mają daleko mogły podjechać samochodem z rowerem w / na bagażniku
3) Znając miejsce startu możemy ustalić miejsca postojów co rozsądny czas / dystans, w tym postój na obiad.

Poszukujemy osób "funkcyjnych" tzn.
przewodnika (a nawet 2) - kogoś z GPS i dobrą znajomością trasy, żebyśmy nie pojechali w prawo zamiast lewo i z 75 nie zrobiło się 125 km :-) Przewodnicy zaczynają i zamykają peleton.
sanitariusza - osobę w miarę obeznaną z zasadami pierwszej pomocy i z apteczką
serwisanta - osobę, która będzie miała ze sobą podstawowe narzędzia, czyli takie, które pomogą w naprawie drobnej awarii. Wiadomo, że przy dużych awariach narzędzia i umiejętności nie wystarczą - trzeba mieć jeszcze części zamienne (Dlatego zalecam na przejrzenia roweru przed wycieczka, we własnym zakresie lub w serwisie, w zależności od umiejętności i możliwości).

To ustalmy najpierw w/w. Prosimy o zgłaszanie własnych sugestii. Np. ciekawych miejsc na trasie, gdzie mógłby się odbyć odpoczynek połączony ze zwiedzaniem.

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: Lutoslaw » 19 lut 2017, 17:02

Oficjalnie początek i koniec szlaku zaczyna się w Łagiewnikach na ul. Wycieczkowej parking "Kaloryfer". Można zaparkować nawet autobus.
Oczywiście nic na siłę ja startuje z Andrzejowa a na szlak wjeżdżam na   skrzyżowaniu Opolska - Nad Niemnem - Hanuszkiewicza.

27.5 planowany jest maraton Mazowi  http://www.mazoviamtb.pl/ tylko jeszcze nie wiadomo czy będą to Łagiewniki czy Rogów czy coś nowego. Jeśli padnie na Łagiewniki parking będzie zajęty a ja na starcie.

Postaram się pod koniec kwietnia początek maja objechać trasę to mogę być przewodnikiem. Jeśli uda mi się zwerbować kilka osób z pracy/teamu to będzie 1-3 osoby przeszkolone w zakresie pierwszej pomocy.

Z serwisem to bym nie przesadzał: wystarczy jak każdy będzie miał dętkę pod swoje koło (teraz rozmiarów mamy multum).
Pozostałe sprzęty wystarczą po 1szt mogą się dogadać funkcyjni co kto bierze. Z doświadczenia wiem że przydają się łyżki, multitool, pompka, nóż, zapasowa linka, skuwacz do łańcucha.

Postoje do ustalenia wymienię gdzie ja się zatrzymywałem (przypominam że startowałem z Andrzejowa)
1. Kapliczki św. Rocha i św. Antoniego
2. Po wyjechaniu z Łagiewnik na wysokości Dobra-Nowiny punkt widokowy (za dokładnie nie pamiętam gdzie)
3. Na skraju Las Janinowski wygodna wiata (miejsce na posiłek)
4. dobrze mi się jechało to dopiero zatrzymała mnie rzeka  Mrożyca na wysokości Brzezin
5. Miejscowość Moskwa - plac zabaw i wygodna wiata miejsce na odpoczynek i posiłek ( tam chyba jakaś gospoda jest gdzie serwują jak nazwa wskazuje pierogi ruskie)
Tak po prawdzie zatrzymałem się na dłużej tylko dwa razy i kilka razy na fotkę. Spróbuję je wstawić na forum: http://bikelodz.pl/viewtopic.php?f=55&t ... 2406#p2406
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 19:04 przez Lutoslaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: Witboj » 19 lut 2017, 17:14

No pomysłodawca musi być i parking też się przyda więc zostaje 6, 13 i 20 maja.

Ja głosuje na 13 - sty ;-)

Awatar użytkownika
Panda Team
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:24

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: Panda Team » 19 lut 2017, 17:59

Czarny jest fajnym miejscem do rozpoczęcia rowerowej przygody z dłuższymi dystansami. Sam od niego zaczynałem i początkowo robił na mnie duże wrażenie, wiecie te podjazdy. Teraz już praktycznie przestałem go jeździć, przestał być dla mnie "atrakcyjny" i spokojnie można go zrobić w dużo poniżej trzech godzin.
Teraz jest ładnie oznaczony, poza tym jest też prosty do zapamiętania i w sumie po jednym przejechanym razie zapamiętuje się go.
Moim zdaniem najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest kaloryfer. Dużo miejsca i gratisowa, pyszna i zimna woda do bidonów.

Awatar użytkownika
kuba049
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 lip 2016, 16:25

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: kuba049 » 19 lut 2017, 22:32

Jak dla mnie to bardzo ciekawa propozycja, może w końcu udało by mi się przebić felerne 98km jednego dnia. Tylko fajnie by było wiedzieć, czy szykować się na sporo chodzenia, bo buty SPD-SL tego nie ułatwiają. :)

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: Witboj » 20 lut 2017, 07:44

Jak rozplanujemy podróż (punkty zwiedzania) to będziesz mniej więcej wiedział. Na razie możesz przyłączyć się do szukania tych punktów :-)


Awatar użytkownika
krais
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2017, 07:29
Mieszkam w: Aleksandrów Łódzki

Re: Wyprawa Czarnym Szlakiem Wznieśień Łódzkich

Post autor: krais » 23 lut 2017, 07:37

Witboj pisze:No pomysłodawca musi być i parking też się przyda więc zostaje 6, 13 i 20 maja.

Ja głosuje na 13 - sty ;-)
Ja też 13 maj

Zablokowany