Odpowietrzanie hamulców Shimano

Hamulce tarczowe, typu v itp. Mechaniczne i hydrauliczne.
Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Odpowietrzanie hamulców Shimano

Post autor: pszemoo » 10 mar 2017, 23:12

Ostatnio wyczyściłem w końcu tłoczki (M675) w tylnym hamulcu, przy okazji wymieniłem klocki na nowe. Ku mojemu zdziwieniu klamka "zapadła się" po powyższych zabiegach.
W związku z tym odpowietrzyłem hamulec zgodnie z instrukcją Shimano, ale poprawa jest nieznaczna. Czy macie jakieś "patenty" jak dobrze odpowietrzyć hamulce??

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Odpowietrzanie hamulców Shimano

Post autor: Witboj » 11 mar 2017, 08:59

Jeżeli czyściłeś tłoczki to najprawdopodobniej zassałeś powietrze przez uszczelkę tłoczka.

I teraz są dwie opcje:
1) tylko zassałeś powietrze i trzeba je usunąć z tłoczka.
2) Podwinąłeś uszczelkę lub pod uszczelkę dostał się piach / brud

Ja bym spróbował odpowietrzenia standardowego jeszcze raz, dokładnie , koniecznie z delikatnym opukiwaniem zacisku i całych przewodów, trzeba trochę poobracać zaciskiem, żeby powietrze mogło pójść do góry (zakładając , że jest za tłoczkiem ) - zacisk zdemontować, żeby swobodnie nim obracać. Nawet można zdemontować całość i sobie wygodnie powiesić gdzieś, żeby rozciągnąć przewód w pionie i żeby był jasny kierunek przemieszczania się powietrza do góry.

Przy zdemontowanych jest też opcja przetestowania szczelności w wannie.

Jeżeli to nie pomoże to niestety trzeba wypchnąć oba tłoczki z zacisku, wyczyścić (sprawdzić) uszczelki, i najpierw zalać zacisk od strony tłoczków, że aż się na wylewać jak będziesz je montował ponownie. Dopiero potem znowu odpowietrzyć.

Zablokowany