WItam

Tutaj witamy się z innymi użytkownikami forum Bike Łódź | W tym dziale posty nie są naliczane.
Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

WItam

Post autor: Lutoslaw » 05 lip 2016, 13:12

Cześć,

Mam na imię Łukasz.
Śmigam na rowerze crossowym jednak skłaniam się bardziej w teren i już myślę o rasowym MTB.
Najczęściej można mnie spotkać na trasach na wschód od Łodzi : Wzniesienia Łódzkie, Brzeziny, Rokiciny. Na wasze forum natrafiłem po starcie w Otwartych Mistrzostwach MTB Brzeziny czytając komentarze na FB.
Jeśli chodzi o zawody to w tym roku zacząłem przygodę z maratonami w Buczku ale startuje również w Mazovi.

Chętnie podzielę się z wami moim skromnym doświadczeniem, przygodami oraz tzw druciarstwem rowerowym.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: WItam

Post autor: Maksiu » 05 lip 2016, 13:21

Witaj w brygadzie kolejny szosowcu z nadzieją na MTB (poczytasz forum to zrozumiesz o co mi chodzi :))
Miło że wreszcie jakiś zawodnik się pojawił, my tutaj bardziej rekreacyjnie (przynajmniej na chwilę obecną), ale chyba to nie przeszkoda dla Ciebie, prawda ?

Redzio

Re: WItam

Post autor: Redzio » 05 lip 2016, 14:51

Witaj @Lutoslaw mam nadzieję że zawitasz u nas na bardzo długo.

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: WItam

Post autor: Lutoslaw » 05 lip 2016, 17:13

@Maksiu - spokojnie jestem totalnym amatorem w zawodach startuje w teamie firmy w której pracuje. Jak zobaczyli koledzy i koleżanki że mam nowy rower to mnie "siłą" zaciągnęli do drużyny. Firma opłaca nam starty i mamy jednolite stroje i nic więcej totalna amatorka nawet niema czasu na treningi bo zapierniczamy obecnie nadgodziny.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: WItam

Post autor: Maksiu » 05 lip 2016, 17:28

No i nie wiem czy to chwalić czy tępić :P
A możesz zdradzić nazwę firmy / team-u ?

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: WItam

Post autor: Lutoslaw » 05 lip 2016, 19:13

Tam gdzie był słynny Night RACE. Pracuje w firmie DELL od początku istnienia tego zakładu w Łodzi a nawet trochę wcześniej.
Drużyna zwie się po prostu : Dell Team

Przy okazji pochwale się (bo wkrótce spadniemy) : jesteśmy w generalce na 14 miejscu http://www.mazoviamtb.pl/wyniki.php?kat=druzynowa

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: WItam

Post autor: Maksiu » 05 lip 2016, 21:31

Pnij się w górę a nie spadaj :-) Podziel się informacją na jakim sprzęcie bijesz rekordy.

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: WItam

Post autor: Lutoslaw » 05 lip 2016, 22:55

http://www.kross.pl/pl/2016/cross/evado-4-0
Dokładnie taki i pamiętajcie że najpierw kupiłem z myślą o dojazdach do pracy i jazdy w lekkim terenie po Łodzi i okolicach a dopiero potem zostałem "zarażony" maratonami.
Na obecną chwile wymieniony jest łańcuch(dobry) i kaseta (niestety jakiś badziew bo na szybko przed startem robione). Wymienione padały na SPD MD-520.

Słabe strony tego roweru to waga 15kg, kiepski amortyzator i jak się okazało kiepski oryginalny łańcuch. Słabo jest w piachu i błocie. Brakuje przełożenia na najbardziej stromych podjazdach (w Brzezinach dostałem po dupie) i trzeba z buta.
Dobra jest pozycja/geometria mega wygodny jak dla mnie. Idealnie śmiga po "twardym" szutry polne drogi leśne ścieżki na szosie też b.dobrze.

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: WItam

Post autor: Maksiu » 05 lip 2016, 23:43

SPD 520, temat troszkę wałkowany, polecałem te pedały i kilka osób skorzystało.
Faktycznie że oryginalny łańcuch to jakaś pomyłka. Dobrałeś łańcuch Shimano czy może SRAM albo coś innego ?
Waga faktycznie galanta jak na taki sprzęt, Co do amorka to jest to norma, w tańszych rowerach zawsze jest Suntour, ale pewnie nie tyle marka jest dla Ciebie problemem co mały skok.

Awatar użytkownika
Lutoslaw
Maniak
Maniak
Posty: 51
Rejestracja: 05 lip 2016, 13:00
Mieszkam w: Łódź-Andrzejów

Re: WItam

Post autor: Lutoslaw » 06 lip 2016, 18:54

Tymczasowo jest KMC XPS (z pamięci pisze bo oczywiście siedze w pracy) nie pamiętam dokładnie który model. Zapatruje się na łańcuch i kasetę SRAM. Martwi mnie tylko czy kaseta będzie kompatybilna z manetką Shimano. Jeśli nie to zamontuje Alivio bo innego wyboru za bardzo nie mam 11- 32 8 rzędów.

Zablokowany