Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Obręcze, opony, szprychy, piasty, dętki itp.
Awatar użytkownika
Cykloholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 12:57
Mieszkam w: Pabianice

Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: Cykloholik » 01 lut 2017, 16:27

Hej, chcę kupić obręcze 26 cali do roweru MTB. Jestem dość ciężki i nie chcę kupować byle czego, co  polecacie? i jaki sklep w Łodzi aby nie naciągnęli na kasę. 
Tylko Rower Panie :)

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: pszemoo » 01 lut 2017, 17:21

Każdy będzie miał inne zdanie ;)
Ale myślę, że większość zgodzi się z tym żeby rozważać szerokie obręcze. Poza tym, że założysz szersze opony to obręcz sama w sobie będzie mocniejsza. Wszystko zależy od budżetu jaki możesz przeznaczyć.
Myślę, że 32 szprychy to minimum w Twoim wypadku. A gdzie w Łodzi pytać? Mnie polecono zakład na ul. Legionów, żeby wycentrować złożone koła, byłem baaardzo pozytywnie zaskoczony i myślę, że warto podjechać i podpytać. Może od razu coś zamówisz.
Obręcze pod tarcze czy vbrake?

Tapatalk...pszemoo

Redzio

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: Redzio » 01 lut 2017, 18:40

Dokładnie tak jak pisze pszemoo, ja ważę 102 kg. i dziś kupiłem bardzo fajne obręcze właśnie u Pana z ul.Legionów Pan jest starszym człowiekiem ale jak nikt zna się na swoim fachu, jest doskonałym fachowcem i zna się świetnie na rowerach. 

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: pszemoo » 01 lut 2017, 19:24

Redzio a jakie obręcze kupiłeś? Już kupiłeś nowy rower?? ;)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: Witboj » 01 lut 2017, 20:13

Ja kupiłem Shimano WH-MT15-A. Chwalili na forach. Startowali w maratonach, podobno w swojej klasie bardzo dobre. Zdenerwowałem się wtedy na bębenek Formula i nie wiedziałem, czy to da się zrobić więc kupiłem drugie koła - pomyślałem, że będę miał letnie i zimowe.

Jak będziesz kupował koła to oprócz rozmiaru sprawdź:
1) Jakie masz hamulce - bo nie każde obręcze są teraz pod v-braki
2) Jakie masz tarcze (jeśli masz tarcze) - na śruby czy na Shimanowskiego locka bo potem będziesz musiał np. adapter dokupować albo tarcze zmieniać. 
3) Jak masz już dętki i opony to sprawdź, żeby pasowały - w oponach o szerokość mi się rozchodzi a w dętkach o zwór bo inne obręcze są pod Prestę, a inne pod samochodowy.


Najpierw wybierz koła, potem sprawdź cenę w necie a dopiero potem udaj się do sklepu - to będziesz miał punk wyjścia do negocjacji ;-)
Ostatnio zmieniony 01 lut 2017, 22:03 przez Witboj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba049
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 lip 2016, 16:25

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: kuba049 » 01 lut 2017, 20:49

Witboj pisze: 4) Przypilnuj, żeby bębenek obsłużył twoja kasetę, żebyś np. nie kupił pod kasetę 9, a masz 10 biegów. A może wcale nie masz kasety i potrzebujesz pod wolnobieg?
Akurat bębenki pod kasty 8-11s (mtb), lub 8-10s (szosa) są takie same, jedynie szosowe 11s jest szersze oraz bębenki 7s są węższe, 6s jeszcze i 5s (chyba też istniały) najwęższe. Mowa oczywiście o bębenkach Shimano/Sram, nie wiem jak ma się sprawa z Campagnolo.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: pszemoo » 01 lut 2017, 21:07

Nie rozpedzajmy się tak bardzo. Autor wątku pyta o same obręcze ;) a my już na temat bębenków w piastach zeszliśmy ;)
Ale tak jak napisał Witboj najlepiej, żeby kolega wybrał jakiś model, poszukał na Allegro albo OLX a później ewentualnie w sklepie.
Mnie udało się w niezłych pieniądzach znaleźć obręcze DT E512, miały być M442, ale... cena była na tyle dobra, że grzechem było nie wziąć, w komplecie dostałem szprychy i piastę (dokładnie taką jak chciałem).

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Obręcze Shimano do MTB dla 100 kg. rowerzysty

Post autor: Witboj » 01 lut 2017, 22:04

kuba049 pisze:
Akurat bębenki pod kasty 8-11s (mtb), lub 8-10s (szosa) są takie same, jedynie szosowe 11s jest szersze oraz bębenki 7s są węższe, 6s jeszcze i 5s (chyba też istniały) najwęższe. Mowa oczywiście o bębenkach Shimano/Sram, nie wiem jak ma się sprawa z Campagnolo.
A tego nie wiedziałem, dzięki,  to usunąłem w takim razie.

Zablokowany