Wymiana oleju w amorku przednim

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: Witboj » 08 sty 2017, 00:42

27mm mi brakuje, tzn. tego przerobionego bo zwykłą nasadkę oczywiście mam.

Ja też mam przekładniowy do terenówki - ale 75W, czyli za rzadki.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: pszemoo » 08 sty 2017, 10:59

Mój olej też jest 75W, ale klucz to ten 27 mm, mogę Ci go pożyczyć.

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: Witboj » 08 sty 2017, 12:07

Dzięki. Ja ten klucz już zakupiłem kilka dni temu, tylko Activia mi go nie wysyła, bo ma remanent. Mój amorek już założony na rower i na razie nie będę go ponownie rozbierał do następnego serwisu, czyli pewnie do jesieni. 
Wystraszyłem się bo na forumrowerowe.org był temat o amortyzatorze SR Suntour po 600km, który miał kompletnie pordzewiałe lagi i wiele osób pisało, że fabrycznie te Suntour to "suche" potrafią być. Zalecali nawet serwis zerowy.  Dlatego rozbierałem bo normalnie to bym go dopiero po roku demontował. Po rozbiórce wiem, że z tą "suchością" to nie koniecznie prawda w odniesieniu do wszystkich - mój był nasmarowany z nadmiarem.
Co ciekawe tam Activia twierdził, że to amortyzator z jakiś odzysków sprzedawany jako nowy i cały ten temat zniknął.

Bardziej chodziło mi o to, że Ty pisałeś, że chcesz rozkładać na maksa, a wtedy potrzeba klucz 27. Ale skoro masz swój to można działać ;-)

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: pszemoo » 08 sty 2017, 12:48

Ja mam mieszane uczucia co do zakupów u Activii, bez remanentu też czekałem bardzo długo i na koniec paczka została wysłana pod inny adres. Być może miałem pecha, ale niesmak pozostaje.
Co do samego serwisu to mam najechane niedużo ponad 1 tys. km także myślę, że nie ma powodów do paniki z tym serwisem :)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: Witboj » 08 sty 2017, 13:26

E, to na podstawie moich doświadczeń spokojnie mogę stwierdzić, że nie ma najmniejszego sensu nic ruszać jeszcze przez kolejne 2000 km  chociaż oczywiście wszystko zależy od warunków jazdy.

Ja u Activii pierwszy raz kupuję ale telefon mam więc będę monitował jak za kilka dni nie przyjdzie.

Awatar użytkownika
Panda Team
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:24

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: Panda Team » 11 sty 2017, 21:04

Ja u Activi zamówiłem nowy amor i klucz 27 mm i nie było problemu z przesyłką, zawsze wszystko szybko i na czas. Mam też tel i przegadałem z nim kilkanaście długich minut o bebechach Axona. Profesjonalista i zna każdy amor suntoura na wyrywki i co jest w środku. Dzięki niemu zmieniłem pracę Axona z tragicznej progresywnej na super liniową - był temat na forumrowerowym.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Wymiana oleju w amorku przednim

Post autor: Witboj » 11 sty 2017, 23:11

No ja też dostałem już wczoraj, wszystko i bez problemów.

Zablokowany