Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Piszemy tutaj o wszelkiego rodzaju akcesoriach rowerowych i odzieży.
Awatar użytkownika
roszko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:42
Mieszkam w: Łódź

Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: roszko » 27 lis 2016, 07:45

Na przykładzie Redzia nawiązuje tutaj do jego wypadku sprzed kilku dni, utwierdził mnie w przekonaniu że "kask" jest obowiązkowy i priorytetowy w ubiorze rowerzysty. Nawet tani kask może uratować nam głowę, zdrowie a nawet życie.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: pszemoo » 27 lis 2016, 08:39

To nie ulega wątpliwości wielu zapomina jednak, że kask musi być dobrany odpowiednim rozmiarem oraz prawidłowo założony i zapięty. Najczęściej widoczne to jest w przypadku dzieci, kupowanie kasku "na zapas, bo przeciez wyrośnie". Takie postępowanie pozbawione jest jakiegokolwiek sensu a wręcz stanowi jeszcze większe zagrożenie.

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Witboj » 27 lis 2016, 10:03

Ja bym zaryzykował twierdzenie, że na kasku to nie ma co oszczędzać i kupować najtańszego. Na pewno musi mieć atest. Osobiście mam olbrzymie problemy z dobraniem właściwego kasku (najwyraźniej mam nietypowy kształt głowy) i jeśli chodzi o rowerowy to w całym sklepie z ok. 30 modeli jedyny, który dał się założyć to było GIRO, a tani to on na pewno nie był. Ale wypadek Redzia tylko potwierdził, że to były na prawdę dobrze wydane pieniądze.
No na zimę to trzeba jeszcze zaopatrzyć się w czapeczkę / kominiarkę pod kask. Ja mam "rodzimą" - Made in Łódź :-)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 14:36 przez Witboj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroMir
Maniak
Maniak
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2016, 20:22

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: JaroMir » 27 lis 2016, 12:50

To ja jeszcze podpowiem, by kupować kask firmy która ma crash replacement.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Witboj » 27 lis 2016, 14:59

No niestety moje Giro ma ale w USA... I tak bym kupił i tak, bo jak już pisałem u mnie za dużego wyboru nie ma - i tak dobrze, że jakikolwiek pasował.

Co ciekawe w zasadzie to producenci zalecają wymianę kasku co 3 lata nawet bez wypadku. No może trochę przesadzają ale raz na 5-6 lat to pewnie byłoby uzasadnione.

Skoro o kaskach mowa to napiszę, co jeszcze wyczytałem:

Mycie tylko ciepłą wodą ewentualnie z dodatkiem niewielkiej ilości mydła no i szmatka, a nie zanurzanie / zamaczani itd.

Żadnych rozpuszczalników a tym samym również malowania.

Części zamienne przeważnie dostępne ale w postaci wewnętrznych wkładek i pasków/ zapięć.

Przechowywać w wentylowanym miejscu , na pewno nie w foliówce, raczej w kartonie jeśli zachodzi potrzeba.

Awatar użytkownika
Góral
Gaduła
Gaduła
Posty: 35
Rejestracja: 08 kwie 2016, 16:00
Mieszkam w: Łódź

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Góral » 27 gru 2016, 14:17

Z tego co wiem, rozmawiałem z Redziem miał kask z Lidla i go uchronił. Wiadomo że kask z atestem jest bardziej wiarygodny ale jeśli kogoś nie stać na jakiś droższy to co...? nie mówię że te z Lidla lub innego sklepu są gorsze czasami są lepsze niż te znanych i drogich firm.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Witboj » 29 gru 2016, 10:10

Ale oczywiście,że lepszy jakikolwiek kask niż żaden. A ponadto skąd informacja, że kaski z Lidla nie mają atestu? 

Edit: No sprawdziłem - te po 49 faktycznie jakby nie miały ale te po 69 już atestowane:

Np. http://www.hiperpromo.pl/promocja_lidl- ... 25606.html


Znaczek GS

http://www.aktywnysmyk.pl/content/72-ce ... oznaczenia (samo CE nie jest atestem tylko deklaracją producenta, tzn. niezależny ekspert tego nie badał  - to nawet te najtańsze raczej mają)

Reasumując - za atest w Lidlu trzeba dopłacić 20 zł :-) - a to chyba nie aż taki majątek ?

Awatar użytkownika
grzegorzkaszkur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2017, 11:42

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: grzegorzkaszkur » 08 lut 2017, 11:41

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Ja wiele lat śmigałem bez kasku i kupując ostatni rower miałem ultimatum od żony - rower tak pod warunkiem że w pakiecie z kaskiem. Uważam, że inwestycja w lepsze kaski ma sens, bo przecież jak wiadomo wystarczy na kilka sezonów

Awatar użytkownika
leON225
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2016, 11:04
Mieszkam w: Aleksandrów Łódzki

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: leON225 » 11 lut 2017, 08:45

Kask to nasze bezpieczeństwo więc warto go mieć na głowie. Niż potem przeleżeć w szpitalu ileś tygodni itd. 

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Kask priorytet w ubiorze rowerzysty

Post autor: Witboj » 16 mar 2017, 07:30

Własnie kupiłem z promocji w Lidlu dla córki. Jak najbardziej ma atest. Na razie leży w bagażniku, jeszcze nie przetestowałem. Generalnie polecam odwiedzić promocję rowerową Lidla bo jak na ceny to niektóre artykuły OK. Wziąłem jeszcze siodełko żelowe, kurtkę dla siebie i syna, rękawiczki żelowe.

ODPOWIEDZ