Dzwonek

Piszemy tutaj o wszelkiego rodzaju akcesoriach rowerowych i odzieży.
Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Dzwonek

Post autor: Witboj » 28 lut 2017, 17:49

Dzwonek, czyli obowiązkowe wyposażenie roweru (za brak mandat do 200 zł) ale także przydatna rzecz, jak się jeździ po mieście.

Ale dzwonek dzwonkowi nie równy. Miałem niby "oryginał" Gianta ale to było nieporozumienie. Dlaczego? Bo cichy , bez mechanizmu, tylko "uderzeniowy", a do tego trudno dostać do pstryczka bo zamiast na bok skierowany był do tyłu. Po zamontowaniu dodatkowych manetek nie było szans zadzwonić bez odrywania ręki od kierownicy.

Zacząłem szukać i postawiłem na znaną i sprawdzoną firmę z kraju kwitnącej wiśni.

Eureka - małe, lekkie, TANIE mimo prostego mechanizmu, dostaję kciukiem bez odrywania ręki i dwa razy głośniejszy:

Obrazek

Redzio

Re: Dzwonek

Post autor: Redzio » 01 mar 2017, 11:15

No zgadzam się, Witboj ostatnio zademonstrował mi działanie owego "dzwona" :D faktycznie warto mieć taki. Nie wiem czy czasem nie zmienię swojego na taki co masz. Apropo mandatu za brak dzwonka to ja słyszałem ba sam policjant mi powiedział po moim nieszczęśliwym wypadku w zeszłym roku że za brak dzwonka mandat wynosi 500 zł.

Awatar użytkownika
Todua
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2016, 18:38
Mieszkam w: Łódź

Re: Dzwonek

Post autor: Todua » 01 mar 2017, 11:16

Gdzie taki można kupić? skoro tak go wychwalacie to może i ja sobie taki sprawię.

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Dzwonek

Post autor: Witboj » 01 mar 2017, 15:02

@Todua - mnóstwo sklepów to ma - wpisz na allegro i wyskoczy dziesięć wyników
@Redzio - tylko weź pod uwagę, że Policjanci ukarali rowerzystę za brak błotników. Im też się czasami coś pop...rzy. Góra 200 zł. Minimum 50. Czyli nadal ponad 3x więcej niż ten dzwonek...

Awatar użytkownika
Robert_Jeż
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2017, 13:37

Re: Dzwonek

Post autor: Robert_Jeż » 03 kwie 2017, 14:01

Głośny dzwonek to podstawa! Najgorzej jak przechodnie słyszą dzwonek a nawet nie reagują, nic na to się nie poradzi. A jeszcze gorzej jak idą drogą rowerową a później mają pretensje i krzyczą "uważaj jak jeździsz!"

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: Dzwonek

Post autor: Łukasz » 08 lip 2017, 18:35

Ja ostatnio kupiłem dzwonek rowerowy Kellys KLS BANG 10 i jestem zadowolony. Jego zaletą jest  to, że można sobie odchylić pstryczek aby bez problemu go użyć nie odrywając ręki od kierownicy.  
Obrazek poglądowy. 
Obrazek

ODPOWIEDZ