Strona 1 z 1

Kradzież roweru ze stojaka ? To już przeszłość ! Złodzieje idą dalej...

: 02 sty 2018, 01:19
autor: Diodek_pl
Trzech obywateli Ukrainy zatrzymali pracownicy straży uniwersyteckiej na terenie miasteczka akademickiego w Olsztynie, po tym jak sprzed jednego z domów studenckich ukradli rower górski wraz ze stojakiem, do którego był przymocowany.
Zdarzenie miało miejsce w niedzielę po północy. Oficer dyżurny olsztyńskiej policji został poinformowany przez pracowników straży z Kortowa o nietypowym zdarzeniu. Okazało się, że zatrzymali oni trzech obywateli Ukrainy, którzy ukradli rower. Zdecydowali się na zabranie także - wcale niemałego - stojaka, do którego był przymocowany, bo nie udało się im zerwać linki zabezpieczającej jednoślad przed kradzieżą.

Policjanci przewieźli zatrzymanych mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat do policyjnego aresztu. Tam potwierdziło się, że w chwili zdarzenia wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u nich od 1,3 do 2 promili alkoholu w organizmach. Do olsztyńskiej jednostki został również przetransportowany rower wraz ze stojakiem, gdzie czekał na odebranie go przez właściciela.

Obywatele Ukrainy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży. Wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów i zdecydowali, że poddadzą się dobrowolnie karze.

http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48 ... akiem.html


Nie zerwali linki, a wyrwali stojak. Musiał być naprawdę "solidnie" przymocowany...