Witamy na największym forum rowerowym w Łodzi.Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na pytania rowerowe, praktyczne porady, informacje o wydarzeniach

 
Awatar użytkownika
Diodek_pl

Moderator
Autor tematu
Posty: 157
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontaktowanie:

Rowery miejskie (Rowerowe Łódzkie) będą dostępne zimą !

02 paź 2018, 01:47

Aby była jasność, wiem że dział jest do ŁRP a RŁ to inny projekt, jednak uważam że to miejsce dla wpisu jest najlepsze. Głównym wykonawcą dwóch kółek i tak jest Nextbike (ten od ŁRP).

Stacja systemu Rowerowe Łódzkie nie będzie miała elektrozamków jak w ŁRP, tylko stojaki. Zamiast terminala będzie totem informacyjny, na którym znajdziemy najważniejsze informacje związane z systemem. Rowery będzie można wypożyczyć i oddać w obrębie stacji.

Aby go odpiąć, trzeba będzie skorzystać np. z aplikacji na smartfona lub przez telefon. Po dokonaniu wypożyczenia zamek odblokuje się. Wypożyczenie zakończy się, gdy zamek zostanie zamknięty przez użytkownika - mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike.

Rowery będą mieć GPS i system alarmowy. Dostępne będą cały rok (w Łódzkim Rowerze Publicznym jest zimowa przerwa).

- Stacje nie będą zadaszone. Rowery Nextbike przystosowane są do każdych warunków atmosferycznych – nie wymagają w tym celu żadnych modyfikacji - dodaje Pogorzelski.

Pierwsze 20 minut jazdy rowerem będzie bezpłatne. Godzina jazdy np. w Pabianicach kosztować ma 1 zł, druga 3 zł, a kolejne 5 zł.

Mieszkańcy Łasku i Pabianic w listopadzie będą mogli korzystać z wypożyczalni miejskich rowerów.

Projekt Rowerowe Łódzkie obejmuje 10 miast w woj. łódzkim - Pabianice (14 stacji), Łódź (14 stacji ), Koluszki (22 stacje), Kutno (13), Łask (8), Łowicz (12), Skierniewice (9), Sieradz (12), Zduńska Wola (12) i Zgierz (11).

Pomiędzy tymi miejscowościami będzie można poruszać się rowerami. Stacje Rowerowego Łódzkiego nie będą połączone z istniejącym już Łódzkim Rowerem Publicznym. Dlatego jednoślad wypożyczony w Pabianicach będzie można oddać w Łodzi, ale tylko na jednej z 14 stacji Rowerowego Łódzkiego (rozmieszczone będą głównie na trasie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej). Rowery przede wszystkim służyć mają do poruszania się w obrębie danej miejscowości oraz na wygodnym dojeździe na dworce kolejowe.

Sytem ma ruszyć 6 listopada. Rowery będzie można wypożyczyć na specjalnych stacjach. Miejsca pod stacje w Łasku i Pabianicach już zostały przygotowane.


Źródło : http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/rowe ... id,tm.html
http://www.diodek.pl - baza wiedzy na temat latarek Convoy i nie tylko. Testy oświetlenia rowerowego na każdą kieszeń.
Poradniki wideo do latarek Convoy i nie tylko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
 

 

Zaloguj się  •  Zarejestruj się