Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Dyskusje na tematy związane z łódzkim rowerem publicznym.
Awatar użytkownika
VaKoSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:13

Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: VaKoSs » 25 lip 2016, 14:22

Witam, w ostatni piątek odebrałem telefon z policji z departamentu do spraw przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym (czy jakoś tak). Miła Pani powiadomiła mnie że mają filmik jak 1 MAJA! Przyjeżdżam rowerem obok manufaktury po pasach. Pewnie komuś się nudziło i przeglądał monitoring miejski w celu znalezienia kogoś kto łamie przepisy... Ale to chyba lekka przesada nie?
Jutro mam się zgłosić tam w celu wyjaśnienia sprawy i zapewne po wypisany mandat.
Nie myśląc że podając dane w Łódzkim rowerze publicznym zostaną one wykorzystane w celu poprawy budżetu miasta... A sytuacji jak ta wyżej może być wiele, bo przez 3 miesiące jeździłem rowerem prawie codziennie, a przecież czasem każdemu się zdarzy np. przejechać na rowerze po pasach tymbardziej w święto, gdzie ruchu na chodniku nie ma prawie wcale!

Spotkała kogoś podobna sytuacja?

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: babawkasku » 25 lip 2016, 17:37

Czyli jechałeś rowerem miejskim? Hmm, ja pierwszy raz słyszę i jednocześnie współczuję :p

Awatar użytkownika
VaKoSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:13

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: VaKoSs » 26 lip 2016, 14:18

Okazało się ze jakiś prawilny obywatel zrobił mi zdjęcie i wysłał na policje. Po numerze roweru znaleźli moje dane. Mandat w wysokości 100 zł dostałem.
Jeśli używacie tych rowerów miejskich, jak najszybciej zmieńcie dane na jakieś fałszywe bo nie wiadomo kogo i co może spotkać :)

Awatar użytkownika
Majki
Maniak
Maniak
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016, 21:40
Mieszkam w: Łódź, Bałuty

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: Majki » 27 lip 2016, 22:07

Nie, jeszcze takiej sytuacji nie miałem.

Ale najlepiej uważać podczas jazdy na przepisy albo... nie korzystać z roweru miejskiego :)

Awatar użytkownika
raBBit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2016, 19:44
Mieszkam w: Łódź

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: raBBit » 31 paź 2016, 12:00

Ale jaja.

Awatar użytkownika
Pixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 17 paź 2016, 15:42
Mieszkam w: Łódź
Kontakt:

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: Pixon » 04 lis 2016, 15:52

VaKoSs pisze:[...]jak najszybciej zmieńcie dane na jakieś fałszywe bo nie wiadomo kogo i co może spotkać :)
Sugerowanie takich rzeczy publicznie raczej źle świadczy o Tobie. Złamałeś przepis miej odwagę się do tego przyznać, zapłacić i następnym razem tego nie powtórzyć. Lub robić to raz jeszcze, ale nie mieć do nikogo pretensji, że płacisz mandat.

Awatar użytkownika
Rowerowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 41
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:12
Mieszkam w: Łódź

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: Rowerowy » 06 lis 2016, 07:41

Pixon pisze:
VaKoSs pisze:[...]jak najszybciej zmieńcie dane na jakieś fałszywe bo nie wiadomo kogo i co może spotkać :)
Sugerowanie takich rzeczy publicznie raczej źle świadczy o Tobie. Złamałeś przepis miej odwagę się do tego przyznać, zapłacić i następnym razem tego nie powtórzyć. Lub robić to raz jeszcze, ale nie mieć do nikogo pretensji, że płacisz mandat.
Pixon masz w 100% rację. Nie przejeżdża się rowerem po przejściu dla pieszych! :nie-lubie-tego

Awatar użytkownika
sorta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2023, 10:36
Imię: Sajmon

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: sorta » 25 sie 2023, 08:41

To tak nadal jest? Mandat z monitoringu? Właśnie dostałem mandat, używałem trochę nie tak, jak trzeba. Nie zamierzam uciekać od odpowiedzialności, ale czy to ma podstawy prawne?
I z innej beczki. Jak ktoś mi się włamie i mam nagranie z takich kamer - https://www.eltrox.pl/monitoring/kamery ... ringu.html to stanowi ono dowód?
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 12:59 przez sorta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: Diodek_pl » 26 sie 2023, 01:18

Polecam zapytać na forum prawnym, aby mieć orientację choćby z grubsza.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
wissienka
Gaduła
Gaduła
Posty: 37
Rejestracja: 06 sie 2020, 14:32
Imię: Oliwia

Re: Mandat za wykroczenie sprzed 3 miesiecy

Post autor: wissienka » 28 sie 2023, 15:02

No niestety. Jeśli korzysta się z roweru miejskiego, to trzeba znać zasady ruchu drogowego

ODPOWIEDZ