Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Dyskusje na tematy związane z łódzkim rowerem publicznym.
Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: Diodek_pl » 24 mar 2020, 11:02

Przetarg na Łódzki Rower Publiczny nie zostanie rozstrzygnięty. Pieniądze pójdą na wsparcie dla przedsiębiorców
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła, że w tym roku nie zostanie rozstrzygnięty przetarg na Łódzki Rower Publiczny. Środki przeznaczone na ten cel pójdą na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy stracili na koronawirusie.

Władze Łodzi miały na rower zarezerwowane 22 mln zł. Jednak dwie firmy, które zgłosiły się do mocno już spóźnionego przetargu chciały więcej: Homeport Polska 32 mln zł, a Orange Polska i Roovee 28 mln zł.

Jak zapewnia Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi, rower ma powrócić za rok.
źródło : https://lodz.naszemiasto.pl/nie-bedzie- ... c1-7615609
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: Łukasz » 25 mar 2020, 21:38

W sumie w tej sytuacji rower publiczny chyba najmniej potrzebny. Przynajmniej tak mi się wydaje...

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: Diodek_pl » 25 mar 2020, 23:59

Racja. Nawet jak ogarniemy to paskudztwo to i tak będzie pewnie już lato. Zanim by ruszyli z rowerami i je przygotowali do sezonu spodziewałbym się lipca czy sierpnia, czyli pełnia sezonu.
Ja osobiście nie płaczę bo nigdy nawet nie skorzystałem, ale są osoby które jeździły nimi do pracy (znam takowe), to im jest pewnie najbardziej żal. Pod tym względem jest to wielka szkoda, jednak w obecnym przypadku są ważniejsze priorytety.
Tyle lat go nie było, to i ten rok przeżyjemy. Gospodarka będzie wystarczająco osłabiona i myślę że rowery (gdyby się pojawiły tak późno) nie zarobiły by na siebie w tak krótkim czasie i inwestycja była by w tym roku mocno chybiona. Jednak myślę że to już zostało dawno przekalkulowane.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
marchewka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2017, 12:12

Re: Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: marchewka » 21 maja 2020, 12:57

Dla to też spora strata, bo bardzo często korzystałam z takich rowerów - czasami okazywały się bardziej niezawodne i szybsze niż MPK. A jazda autem po centrum nie należy do najprzyjemniejszych. Ale w obecnej sytuacji faktycznie te pieniądze lepiej przeznaczyć na inne rzeczy. Poza tym chyba i tak nie było chętnych na przetarg, więc jeśli mieliby to zacząć ogarniać dopiero teraz, to rowery by były wprowadzone maksymalnie na kilka tygodni, a to trochę bez sensu. Bez nich da się żyć, chociaż dla osób, które korzystały z nich na co dzień, to spora strata

Awatar użytkownika
sorta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2023, 10:36
Imię: Sajmon

Re: Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: sorta » 23 mar 2023, 08:54

A w tym roku jak będzie? Zakładam, że wszystko wróciło do normalności?
Ogólnie widzę, że w miastach ogólnodostępne rowery powoli stają się standardem.
Jakby mi coś zostało z mojej inwestycji, to pewnie część środków poszłaby na to - https://mennicamazovia.pl/
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2023, 13:04 przez sorta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: Łukasz » 23 mar 2023, 17:35

1 marca wystartował w tym roku przecież.

Awatar użytkownika
wissienka
Gaduła
Gaduła
Posty: 37
Rejestracja: 06 sie 2020, 14:32
Imię: Oliwia

Re: Nie będzie roweru publicznego w roku 2020. Pieniądze pójdą na pomoc przedsiębiorcom

Post autor: wissienka » 17 sie 2023, 11:34

Na stronie można znaleźć mapę wszystkich stacji i cennik. Warto pamiętać o opłacie rejestracyjnej

ODPOWIEDZ