Opony

Wszystko o jeździe po śniegu i lodzie. Porady jak jeździć po śniegu i śliskiej nawierzchni.
Awatar użytkownika
Reset
Gaduła
Gaduła
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:37
Mieszkam w: Konstantynów Łódzki

Opony

Post autor: Reset » 28 cze 2016, 09:34

Jakie opony stosujecie do jazdy po śniegu? słyszałem że agresywny bieżnik to nie zawsze gwarancja że nie zaliczy się gleby. Ponoć dobrze jest jeśli z koła spuści się troszkę powietrza wówczas opona robi się szersza i przyczepność jest lepsza.

Awatar użytkownika
PanRowerowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2016, 10:01
Mieszkam w: Kutno/Łódź

Re: Opony

Post autor: PanRowerowy » 28 cze 2016, 09:51

Ja w tym sezonie mam zamiar kupić Schwalbe 24 - black jack k-guard 47-507. Ostatnio jakoś naszło mnie poszperać właśnie po necie i poczytać o pomysłach rowerzystów na sposoby aby rower dobrze trzymał się na śniegu i zobaczcie co znalazłem. Przecież to jest jakaś masakra te "trytki" na oponach.

Obrazek

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Opony

Post autor: Maksiu » 28 cze 2016, 11:10

To jakaś amatorska wersja odpowiednika łańcucha do opon. Fajne są właśnie opony dedykowane np. Schwalbe Winter i pochodne http://www.schwalbe.com/en/spike-reader/winter.html ale cena jest lekko przesadzona.
Ja używam opon tych co mam aktualnie w rowerze, tylko na mniejszym ciśnieniu jadę, ale bez przesady. Jak masz zaliczyć glebę to i tak zaliczysz. A przy starciu z lodem to już leżakowanie gwarantowane.
Kiedyś czytałem o wbijaniu śrubek w opony i innych kombinacjach ale to nie dal mnie zabawa.

Awatar użytkownika
filipaldi
Maniak
Maniak
Posty: 76
Rejestracja: 05 cze 2016, 19:42

Re: Opony

Post autor: filipaldi » 28 cze 2016, 12:29

Widzę że jest troche tematów związanych z jazdą zimą , a ciekaw jestem czy tak na prawdę mieliście przyjemność jezdzic w takich warunkach czy tylko teoria , My już to próbowaliśmy i było zajefajnie

Obrazek

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Opony

Post autor: Maksiu » 28 cze 2016, 15:11

Obrazek

Nawiązując też do wypadów wieczorami :)
Skoro tak to robimy ustawkę kiedy zimą, tylko w temp. do -5, nie mam na większe mrozy ciuchów odpowiednich, chyba że za dnia to nawet do -8 / -10 ruszę jeśli pogoda będzie sensowna.

Awatar użytkownika
JaroMir
Maniak
Maniak
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2016, 20:22

Re: Opony

Post autor: JaroMir » 28 cze 2016, 19:30

bieżnik na śnieg raczej nie agresywny, mnie na racekingach 2.2 w zimie dobrze się jeździło. Niektórzy polecają "dancing Ralphy" od Schwalbe.

Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 186
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:40
Mieszkam w: Łódź
Imię: Lukasz

Re: Opony

Post autor: Łukasz » 30 sty 2018, 14:59

Mamy zimę, śniegu co prawda niewiele ale temat odświeżyć można. Korzysta ktoś z Was może z zimowych opon rowerowych? Jeśli tak, to jakie?

ODPOWIEDZ