Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Wszystko o jeździe po śniegu i lodzie. Porady jak jeździć po śniegu i śliskiej nawierzchni.
Redzio

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Redzio » 03 cze 2016, 08:23

Mój jesienny strój to... pierwsza warstwa to koszulka termoaktywna a na nią zakładam bluzę. Co na dolną partię oczywiście też nie za grubo, ja zakładam tylko getry bardzo podobne do tych na zdjęciu też mam z szelkami.
Obrazek

A czym chronię twarz no oczywiście od kilkunastu sezonów u mnie sprawdza się zwykła kominiarka. Daje radę świetnie.

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: babawkasku » 03 cze 2016, 23:13

Maksiu, moje zatoki nie nadążają, w kominie ujadę chwilę i muszę zsuwać, zatem w ogóle nie naciągam na twarz:) Tu chyba lekarz potrzebny :)

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 03 cze 2016, 23:23

Masz jakąś dolegliwość typu : astma, katar bądź alergia ?

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: babawkasku » 03 cze 2016, 23:29

Fakt, jestem alergikiem. Sądziłam,że moja alergia nie powinna dawać się we znaki zimą na dworze, ale może skonsultuję to z lekarzem. Nie zdziwiłabym się, gdybyś polecił jakiś środek :D Widzę, że jesteś wszechstronny! :D

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 03 cze 2016, 23:42

Czyli łykasz coś na wzór alertec-u ? Jeśli tak to są dwie opcje, za słaba dawka bądź na Ciebie nie działa (wbrew pozorom to słaby lek i przy zaleceniu np. 1 x dziennie można spokojnie łykać 2-3 jeśli jest konieczność - wypowiedź lekarza). Ale tutaj lekarz musi konkretnie zdecydować co w Twoim przypadku. Każdy z nas inaczej reaguje na konkretny lek. Bez recepty możesz spróbować wodę morską, ona tez jest pomocna ale przy alergii i problemach z katarem ale przy skoku z dużej różnicy temperatur jak to ma miejsce zimą nie wiem czy coś da.
Opcjonalnie spray Buderhin.

Co do Twojej wypowiedzi, może coś w tym jest ;)

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: babawkasku » 03 cze 2016, 23:51

Haha, miałam rację :D !
Tak, dopiero teraz zaczęłam szukać jakiś lepszych leków i jestem w fazie testów. I właśnie będę próbowałam dodatkowo ze sprayem.
Muszę ograniczyć wypowiedzi, dostałam status Gaduły! :o :D

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 03 cze 2016, 23:54

Jako moderator ZABRANIAM ograniczania w pisaniu postów !
Masz coś do powiedzenia to śmiało się tym dziel.

PS. To miało być groźne ;)

Miałaś rację z ... ?

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: babawkasku » 04 cze 2016, 00:06

8-) Zgodnie z logiką, wraz ze wzrastającą liczbą postów status Swieżak powinien zmienic sie na Specjalistę. Koniecznie musicie to uwzględnić :D
Rację z tym że do 15 pracujesz w przychodni, a potem jesteś serwisantem w rowerowym 8-) 8-)
OK, wracając do tematu, moglibyście napisać jeszcze czy stosujecie rękawki i nogawki? Przymierzałam się zimą do zakupu, ale szybko się skończyła. Jednak bywa tak, że nagle pada deszcz i spada temperatura, dlatego myślę o zakupie, żeby chronić się przed deszczem i wiatrem :)

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: Maksiu » 04 cze 2016, 00:15

A to się mocno pomyliłaś bo rowery to nie moja mocna strona, mam mocniejszą ciemną stronę mocy :D

Zima to jakieś pantalonki grubsze do biegania i na to dres lub gacie jak pisał Redzio wyżej + dres.
Rękawiczki to bez dwóch zdań, osobiście używam jakieś marki MIMO. Zdają egzamin, ręce nigdy mi nie zmarzły, baa, nawet się pocą dłonie w nich. Nie używam pod nie nic cieńszego, one same zdają egzamin.

Awatar użytkownika
babawkasku
Maniak
Maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:57
Mieszkam w: Zgierz/Łódź

Re: Jak się ubrać na zimową jazdę rowerem?

Post autor: babawkasku » 04 cze 2016, 12:34

Najgorsze są buty, czytałam że ludzie wkładają(nie mówię o ludziach jeżdżących tylko po wsi :D) gazety, co chroni przed wiatrem, no ale bez przeski Nie mam specjalnych buciorów, jakoś zawsze się przemęczę :) Czyli te ochraniacze na buty dużo dają?
Może dobrze, że poruszamy latem takie tematy. Może da się coś teraz taniej kupić ;)

ODPOWIEDZ